Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Światłoterpia odpowiedzią na covidowe obostrzenia?

Dużo mówi się ostatnio o restauracjach, które wbrew obostrzeniom wznawiają swoje działanie. Jest to odpowiedź przedsiębiorców na dramatyczną sytuację finansową w jakiej się znaleźli. Jednak nie tylko restauratorzy mają problemy w związku z częściowym zamrożeniem gospodarki. Od kilku miesięcy nie działają również m.in. solaria. W tym przypadku jednak przedsiębiorcy przekształcają swoje biznesy w gabinety światłoterapii....

Gabinety światłoterapii zaczynają działać również na Śląsku Cieszyńskim. Czy jednak osoby, które chcą nie tylko zaznać poprawy nastroju, związanej z działaniem światła, ale również poprawić swój wygląd przez opalenie, mają tam czego szukać? - efektem ubocznym światłoterapii jest przyciemnienie naskórka – dowiedzieliśmy się w jednym z salonów, świadczących tego typu usługi w regionie.

Czym jest światłoterapia? Inaczej nazywana leczeniem światłem lub fototerapią, wpływa na cały organizm. Faktycznie wykazuje działanie prozdrowotne, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy słońce na niebie jest krótko i często chowa się za chmurami. Wpływa zarówno na nasze samopoczucie (np. jest zalecana jako wspomaganie walki z depresją), jak i na cialo: pobudza układ immunologiczny, czy poprawia krążenie krwi. W solarium leczenie światłem było skutkiem ubocznym opalania. Teraz w salonach światłoterapii to opalanie jest skutkiem ubocznym terapii światłem. Różnica jest jedna – o ile solaria zostały zamknięte, gabinety fototerapii mogą działać.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: