Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Św. Florian popłynął freestylowo

Wolontariusze Freestyle City Festival 2011 rozpoczęli swoje niecodzienne akcje w przestrzeni miasta. Przed rokiem zaskakiwali mieszkańców niekonwencjonalnymi inicjatywami, w tym roku również chcą pokazać Cieszyn wesoły, ciekawy i młody w każdym wieku.

W ostatnim tygodniu wystawili swój promobus na Targach Pracy i Wolontariatu oraz podczas autorskiej imprezy na cieszyńskim rynku znanej jako Florian Party. – Jesteśmy jak wyciskana cytryna, jak piana w wannie albo granulki w pufie. Jesteśmy po prostu fajni, odważni i stworzeni dla ludzi. – Mówi Szymon Morawiec, szef biura i główny DJ Transgranicznego Centrum Wolontariatu, w jakim zrzeszono wolontariuszy i młodych organizatorów Freestyle City Festival. Na cieszyńskim rynku postawiono freestylowe przedszkole, w którym ekipa muzyków z Silnej Grupy Soundsystem i tancerzy z Boom Box rozbawiała najmłodszych zwolenników freestylu. Były pufy do leżenia, sztuczna trawa, mata do tańczenia, dmuchane materace w basenie fontanny Św. Floriana, zielone flagi i inne typowe dla FCF gadżety. – Cieszyn i Czeski Cieszyn w końcu zjednoczy się na dobre. Zanim tak się stanie to musimy pozmieniać świat tu i ówdzie, co wymaga profesjonalnej organizacji. – Zapewnia Michał Paluch, pedagog, współtwórca FCF, koordynator Transgranicznego Wolontariatu. W ramach tegorocznego działania wolontariuszy ma odbyć się 20 imprez w przestrzeni dwóch miast i kilkadziesiąt szkoleń dla Cieszyniaków – czujących się młodo w każdym wieku.

Kolejna impreza młodych freestylowców już w najbliższy piątek 27 maja, w ramach występu międzynarodowej gwiazdy muzyki dancehall Deadly Hunt’a w Piwnicy Stary Targ. Osoby zainteresowane tematami proszone są o kontakt transgraniczni@gmail.com lub telefonicznie + 48 608 515 324

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: