Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Starosta na posła?

Gluza, Trybuś, Herma – te nazwiska osób z powiatu cieszyńskiego znajdą się na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu bielskim, na liście wyborczej do Sejmu.

Znamy już prawdopodobny układ listy wyborczej okręgu bielskiego Platformy Obywatelskiej. W niedzielę odbyło się posiedzenie Regionu Śląskiego PO RP. Przedstawiono na niej układ listy wyborczej na najbliższe wybory parlamentarne. Jak dowiedział się Portal OX.PL, jeśli zarząd główny niczego nie zmieni bielską listę Platformy Obywatelskiej otworzy Mirosława Nykiel, drugie miejsce należeć będzie do Sławomira Kowalskiego. Z trójką na liście PO wystartuje Aleksandra Trybuś wicedyrektorka Liceum i Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Starosta Cieszyński, również będzie kandydował do Sejmu. Czesławowi Gluzie przyznano szóste miejsce. Z siedemnastego miejsca platformy wystartuje trzeci kandydat z powiatu cieszyńskiego Jerzy Herma – były dyrektor Domu Narodowego w Cieszynie, pracownik naukowy UŚ w Cieszynie. Współtwórca festiwalu Teatralnego Na Granicy i wiceprzewodniczący Solidarności Polsko - Czesko - Slowackiej.

To decyzja Regionu Śląskiego Platformy. Ostateczne listy wyborcze zostaną ogłoszone na początku czerwca. Portal OX.PL z pewnością je opublikuje.

KOD

CZYTAJ TEŻ WYWIAD RED. ŁUKASZA GRZESICZAKA ZE STAROSTĄ CIESZYŃSKIM "W PO DZIEJE SIE DOBRZE"

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: