Sukcesy młodych zawodników z Wisły i Istebnej

Spore nadzieje na świetną sportową przyszłość dają sukcesy młodych zawodników z regionu Śląska Cieszyńskiego. Młodzieżowa Reprezentacja Polski z dwoma zawodnikami z KS Wisła Ustronianka wygrała drużynowy turniej skoków w czeskim Libercu, zaś istebniańscy biegacze wywalczyli pięć medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Podczas trwającego od 12 lutego X Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Libercu znakomicie spisała się reprezentacja Polski skoczków. Zespół w składzie Mateusz Kojzar, Aleksander Zniszczoł (obaj KS Wisła Ustronianka), Krzysztof Biegun (SS-R LKS Sokół Szczyrk) oraz Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane) wygrała drużynowy turniej skoków narciarskich.
Zawody odbywały się na skoczni HS-100 (K-90), oto wyniki najlepszych trzech drużyn:
. Florian Menz 234,0 pkt. 92,5 i 91,5 m

Na słowa uznania zasługują również biegacze z Istebnej. Podczas dwóch pierwszych dni XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych zdobyli łącznie pięć medali, w tym trzy złote.

Dwa złote medale w pierwszej konkurencji wywalczyli w sprincie techniką klasyczną zawodnicy MKS Istebna: Mateusz Ligocki (juniorzy) i Patrycjusz Polok (juniorzy młodszy). Następnego dnia również ci dwaj zawodnicy stawali na stopniach podium: Patrycjusz Polok na pierwszym  w biegu na 5 km techniką klasyczną juniorów, Mateusz Ligocki na drugim w biegu łączonym na dystansie 20 km. Do medalowych kolegów dołączył również w biegu łączonym na 20 km kolejny zawodnik MKS Istebna - Rafał Matuszny, kory zdobył brązowy medal.

źródło: OX.pl