Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skocznia, drogi i Uniwersytet

Na co możemy liczyć z Katowic od władz województwa śląskiego? Dziennikarze zjedli w Bielsku śniadanie z Adamem Matusiewiczem, marszałkiem województwa śląskiego. Konkretów padło mało, ale uzyskaliśmy zapewnienie, że dobro naszego regionu szczególnie leży na sercu marszałkowi.

Adam Matusiewicz od 2 grudnia 2010 jest marszałkiem województwa śląskiego. Ten polityk PO piastował wcześniej funkcję wicewojewody śląskiego (do jego kompetencji należała między innymi współpraca z Podbeskidziem -Marszałek określa tym terminem cały teren byłego województwa bielskiego), wcześniej był też skarbnikiem w pszczyńskim Urzędzie Miasta.

- Cenię współpracę z samorządowcami z tego regionu i dobro całego Podbeskidzia jest mi szczególnie bliskie – deklarował Adam Matusiewicz. Na co możemy liczyć? Będzie więcej pieniędzy dla beskidzkiego GOPR-u, 1 mln zł na skocznię w Wiśle, a bielska ATH ma szanse stać się Uniwersytetem (szczegółów na razie brak).

Nie ma szans w tym roku na modernizację drogi Kubalonka-Istebna. Za to planowany jest odcinek drogi Ustroń-Wisła. - Nie jestem głuchy na słowa samorządowców, którzy proszą mnie o tę inwestycję – mówił marszałek. Ten projekt zostanie najprawdopodobniej włączony do nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, który zacznie funkcjonować od 2013 roku.

Marszałek okazał się fanem… klubu piłkarskiego Podbeskidzie. – Markę województwa chcę budować na naszej różnorodności – zapewnił lokalnych dziennikarzy.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: