Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sukces śląskich posłów

W minionym tygodniu rozstrzygnięto w Brukseli prestiżowy konkurs na najlepszego posła do Parlamentu Europejskiego za rok 2006. Wśród nominowanych było tylko dwóch Polaków i obaj to deputowani związani z nadolziańskim regionem.


Urodzony na Zaolziu były premier Jerzy Buzek wygrał w kategorii „Badania i technologie". Mieszkaniec Cieszyna Jan Olbrycht nie zajął wprawdzie pierwszego miejsca, ale już sama nominacja do nagrody (w kategorii „Polityka regionalna) to - jak stwierdzają komentatorzy - ogromne wyróżnienie.
Konkurs organizowany jest co roku przez pismo „The Parlament Magazine". W tym roku w ośmiu kategoriach nominowano po trzech deputowanych, których wybrano z grona wszystkich 732 posłów reprezentujących 25 krajów.


Jerzy Buzek zasłynął w tej kadencji pracą nad siódmym Programem Ramowym, który w perspektywie siedmiu lat ma pomóc Europie w rozwoju badań i technologii (Polska może zyskać miliony euro na naukę). Jego profesorskie przygotowanie merytoryczne w połączeniu z polityczną umiejętnością zawierania kompromisów zostało natychmiast zauważone.


Obaj śląscy posłowie podkreślają, że nominacja - a w przypadku Jerzego Buzka zwycięstwo -jest najlepszym świadectwem wydanym przez Brukselę polskim deputowanym. Nasza reprezentacja w Parlamencie Europejskim, nie licząc kilku wyjątków, jest uważana za grupę dobrze przygotowaną merytorycznie do pracy.


I Jerzy Buzek, i Jan Olbrycht startowali do Parlamentu Europejskiego z list Platformy Obywatelskiej i należą do frakcji politycznej EPP-ED (Europejska Partia Ludowa i Europejscy Demokraci),

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: