Sukces Adama Tomiczka!

Motocyklista Orlen Teamu ukończył 41. Rajd Dakar, dojeżdżając dzisiaj do mety na 18. pozycji. Cieszynianin w ostatecznej klasyfikacji generalnej uplasował się na 16. miejscu, co oznacza, że spełnił wymóg swej ekipy.

Dla Adama Tomiczka był to drugi Rajd Dakar w dotychczasowej karierze. Motocyklista wziął udział w wyścigu przed dwoma laty, ale wówczas musiał odstąpić ze ścigania, z powodu choroby. W tegorocznej edcyji spełnił dwa cele. Jednym z nich było ukończenie wyścigu z metą w Limie, a drugim uplasowanie się w czołowej "20".

Od początku wyścigu motocyklista Orlen Teamu lokował się w trzeciej "10". Dopiero w szótym etapie nadszedł przełomowy moment. Tomiczek zajechał 22. czas, ale to i tak pomogło mu awansować w "generalce" na 19. miejsce. Jak się później okazało, do końca rajdu nie opuścił już drugiej "10". Podczas dzisiejszego, ostatniego, 10. etapu zajął 18. pozycję. W klasyfikacji motocyklistów spadł o jedną lokatę – na 16. miejsce – ale to chyba najmniejszy powód do zmartwienia dla 25-latka.