Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej z Międzyświecia

W tym roku Stypendium Ministra Edukacji Narodowej, jako jedyny w powiecie cieszyńskim, otrzymał Roman Bathelt - uczeń IV klasy technikum rolniczego w Zespole Szkół Rolniczych w Międzyświeciu. Stypendia te przyznawane są szczególnie wybitnym uczniom szkół ponadgimnazjalnych w Polsce jako wyraz uznania za osiągnięcia pozalekcyjne, pozaszkolne. Takich stypendystów jest niewielu, czasem tylko kilkunastu w skali województwa.

Nagrodzono osiągnięcia za rok szkolny 2011/12. Roman Bathelt jest laureatem centralnych eliminacji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (w finale krajowym zajął II miejsce), co już na rok przed maturą zagwarantowało mu wolny wstęp na wiele kierunków studiów. Jest też finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, który odbył się wiosną tego roku w Warszawie, a także krajowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Ponadto został laureatem konkursów wojewódzkich: „Bezpieczna praca w rolnictwie” i „Regionalny Mistrz Wiedzy Rolniczej”. Oprócz tych laurów o nachyleniu zawodowym zdobył też I miejsce w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Wszystko to łączy z nauką w szkole – jako najlepszy uczeń otrzymał także Stypendium Prezesa Rady Ministrów.


Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku – Białej, gdzie z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera Roman Bathelt odebrał to szczególne wyróżnienie. Towarzyszyli mu rodzice, a także nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSR Międzyświeciu Małgorzata Dziendziel i Michał Rajwa z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.


Zespół Szkół Rolniczych w Międzywieciu jest jedyną szkołą kształcącą w zawodach rolniczych w powiecie. O wysokiej jakości kształcenia świadczą laureaci ogólnopolskich olimpiad i konkursów, uczniowie corocznie plasują się w czołówce krajowej. W ciągu ostatnich pięciu lat Roman Bathelt jest drugim, po Hubercie Pastusze, stypendystą Ministra Edukacji Narodowej z tej szkoły.

Barbara Lasoń

materiał przesłany na kontakt24.ox.pl

źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją