Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stypendia będą, ale tylko dla najlepszych

Na stypendium z Fundacji Semper Polonia liczy co roku sporo młodych Polaków mieszkających poza granicami Polski i studiujących w kraju zamieszkania, w tym polskich studentów z Czech. W maju br. program stypendialny został wstrzymany. Teraz jest szansa, że stypendia zostaną przywrócone.

 

W tym tygodniu zaświtała nadzieja potencjalnym stypendystom. Ministerstwo ogłosiło we wtorek konkurs na realizację programu wsparcia finansowego dla młodzieży polonijnej studiującej za granicą. Zainteresowane podmioty powinny składać wnioski do 7 sierpnia. - Oczywiście wystartujemy w tym konkursie - zapewniła wczoraj naszą gazetę Dorota Guz, koordynatorka programu stypendialnego Fundacji Semper Polonia. W konkursie mogą brać udział różne podmioty, lecz Fundacja ma dużą szansę na powodzenie ze względu na doświadczenie w realizacji tego typu programów. To jeden z podstawowych warunków konkursu.

Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej 22 sierpnia. Jeżeli Fundacja Semper Polonia wygra konkurs, będzie musiała w trybie przyspieszonym przeprowadzić nabór wniosków. - Najprawdopodobniej nie będziemy przyjmowali wniosków od nowych osób, ale będziemy się opierali o listę sporządzoną w semestrze wiosennym, którą mamy do użytku wewnętrznego - ze względu na brak dofinansowania nigdy nie została opublikowana - wyjaśniła Dorota Guz.

O tym, ile MSZ przeznaczyło na program stypendialny i czy Fundacja ma zamiar obniżać stawki stypendialne, jutro w kolejnym numerze gazety.

 

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: