Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kocie piękności w Cieszynie

Dni 21 i 22 lipca w Cieszynie odbywają się pod znakiem Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych. Swoje wdzięki prezentują największe kocie piękności.

Wydarzenie, które zawitało do cieszyńskiej Hali Widowiskowo - Sportowej to znakomity kąsek dla wszystkich miłośników kotów. Zwierzęta z kraju i zagranicy będą walczyć o tytuł najpiękniejszego kota wystawy.

W dniach 21 i 22 lipca w Cieszynie odbywa się X i XI Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Z tej okazji do miasta zjechali hodowcy różnych ras kotów z całej Europy, a wraz z nimi międzynarodowy skład 8 sędziów z Polski, Włoch, Słowacji, Białorusi i Szwajcarii.

Wystawie towarzyszy show kotów perskich i egzotycznych oraz Breed BIS MCO. Nie małe wrażenia budzi również rywalizacja o tytuł najpiękniejszego kota. - To wydarzenie, którego z całą pewnością nie można pominąć w kalendarzu. Na każdą wystawę czekam z utęsknieniem i choć w domu mruczą mi do ucha zwykłe dachowce i nie zamieniłabym ich na żadną inną kocią piękność, lubię popatrzeć na „egzotyczne okazy” i porozmawiać z hodowcami, którzy bardzo chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i radą – mówi Jolanta Pałysek z Cieszyna, właścicielka 6-letniej Zoli i rocznej Karolci.

Sobota i niedziela to dni w których każdy odwiedzający wystawę może zobaczyć z bliska koty jakich na co dzień nie widzimy, a także dowiedzieć się o nich wielu interesujących rzeczy. Wystawa to również okazja do zakupienia akcesoriów i pamiątek, które jak łatwo się domyśleć związane są z... milusińskimi.

Pod urokiem perfekcyjnie przygotowanych, wypielęgnowanych i pachnących kocich piękności jest 12-letnia Ola. - Przyszłam tu dzisiaj z mamą, bardzo marzy mi się kot... nie musi być rasowy, może być taki zupełnie zwyczajny...Może po dzisiejszym dniu mama da się jednak do niego przekonać – mówi z nadzieją nastolatka – podpytałam już jedną panią, która wystawia tu swojego kota o to, jak należy o niego dbać, jak się nim opiekować, czym karmić ... Nie ma nic przyjemniejszego niż kocie mruczenie.

Podobnie, jak w ubiegłym roku na X i XI Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych królują rasy maine coon'y, persy i syjamy. Nie brakuje również ras, które powstały w wyniku starań hodowców, np.: devon rex czy cornish rex. Przypomnijmy organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów Cat Club Rybnik.

Wystawę można zobaczyć jeszcze jutro od godziny 10.00-17.30. Ceny biletów: 10zł normalny, 7zł ulgowy.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

FOTOREPORTAŻ

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: