Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szpilki na bruku nie mają szans

Ileż to razy Panie narzekały na architekturę miejscowości na Śląsku Cieszyńskim. Bruk, górzysty teren, czy niekompletne chodniki to codzienna zmora użytkowniczek szpilek. Portal OX.PL postanowił zrobić przegląd miejscowości naszego powiatu i wybrać tę, po której ulicach można chodzić niczym po wybiegu.

 

Czarna lista tego, co nie jest przyjazne wysokim obcasom, a już na pewno szpilkom jest długa.  – Krzywe chodniki, kostka brukowa- to powoduje, że wysokie obcasy się niszczą i łamią – mówi specjalista od ratowania obuwia – Jerzy Olszówka, skoczowski szewc. Jak dodaje kiedy przez dziurę w chodniku panie zgubią fleczek, pantofelki da się uratować. Gorzej jeśli szpila złamie się na pół. – Wtedy bardzo trudno przywrócić bucikowi jego dawną świetność – dodaje Jerzy Olszówka. 

Jednak panie nic z trudności sobie nie robią i dla utrzymania wdzięku, wciąż zakładając wysokie obuwie. 

Zapytaliśmy na naszym facebookowym profilu nasze czytelniczki, co najbardziej je wkurza spacerując ulicami naszych miejscowości w szpilkach? Jak napisała Bernadeta Balas – dziury, Joanna Mazur stwierdziła, że szpary między kostkami brukowymi, Monika Strządała: dziury, nierownosci no i te przeklete kocie łby, z kolei Iza Kuszka: kostki brukowe!!! i jeszcze raz kostki brukowe!! to zdanie podziela Ania Mleczko i Agnieszka Anna Pawłowska. Edyta Pazyra Adamiak  ma nawet wytypowane najgorsze miejsce – ul. Bielska w Skoczowie. Gabriela Sztemon dodaje, że za wszystkie ubytki bucików na wysokich szpilkach odpowiedzialne są metalowe wycieraczki. 

Na wszelkie defekty naszego regionu można znaleźć rozwiązanie jak pisze Anna Musioł. Złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza ;> Osobiście jestem bardzo złą szpilkową baletnicą. Dlatego do szpilek obowiązkowo dobieram silne, męskie ramię, które przeprowadzi przez największe wertepy. Koniecznie pod kolor rzeczonych szpilek. Znam jednak takie sarenki, co po każdej drodze w szpilkach szybciej się przemieszczają, niż niejedna biegaczka w trampusiach. 

Jednak z myślą o wyróżnieniu miejscowości, które sprzyjają spacerom w nawet najbardziej niebotycznie wysokich szpilkach przygotowaliśmy naszą sondę. 

ZAGŁOSUJ NA MIEJSCOWOŚĆ ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO NAJBARDZIEJ PRZYJAZNĄ SPACEROM W SZPILKACH!

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: