Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Studenci cUTW ślubowali

W czwartek (10.10.2019) w sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się pierwszy wykład plenarny, połączony z uroczystą immatrykulacją studentów i wręczeniem legitymacji członkowskich osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z cieszyńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku to wiele sekcji, skierowanych zarówno do miłośników podróży, sztuki, kultury, jak i entuzjastów techniki, amatorów sportu i osób mogących poszczycić się wieloma zainteresowaniami. Każdego roku wprowadzany jest nowy program. Niektóre sekcje działają już od kilku lat, inne są na swój sposób innowacyjne i pojawiły się ze względu na zgłoszenie się grupy osób, chcących realizować konkretne spotkania. Stowarzyszenie ma już ponad 300 członków i każdego roku dołączają nowi.

W roku akademickim 2019/2020 przed 3 października przyjęto 58 nowych osób. Pierwszoklasiści podczas immatrykulacji wystąpili na środek, aby złożyć ślubowanie i odebrać legitymacje członkowskie. Przystąpienie do cUTW uprawnia m.in. do brania udziału w różnego rodzaju spotkaniach i biesiadach oraz wyjazdów na wycieczki. Wykłady plenarne i spotkania odpowiednich sekcji są otwarte dla każdego.

- Mam nadzieję, że spędzicie wśród nas radosne chwile. Życzę wam powodzenia i przyjemności z realizacji zamierzonych celów. W szczególnym okresie życia Uniwersytetu rozpoczynacie z nami swoją przygodę, bowiem to nowy rok akademicki 2019/2020, ale zarazem również obchody jubileuszu 15-lecia naszego działania. Być słuchaczem UTW to nie tylko sposób na zdobycie wiedzy, ale przede wszystkim to przywrócenie radości życia i chęci do rozwijania swojej osobowości, zainteresowań i pasji, oraz podtrzymania i rozwijania kondycji psychicznej i fizycznej – wyjaśniała po złożeniu ślubowania Lucyna Bałandziuk, prezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: