Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wernisaż: Cieszyn pędzlem malowany

W czwartek (10.10.2019) w sali konferencyjnej hotelu Liburnia w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Cieszyn pędzlem malowany”. Podczas wernisażu przedstawiono efekty pracy artystów, którzy pojawili się na plenerze malarskim, zorganizowanym przez Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”. Przedstawione prace ukazywały Cieszyn widziany okiem artystów.

Cieszyn pędzlem malowany to wystawa prac, które powstały na plenerze malarskim, zorganizowanym przez Dom Narodowy w Cieszynie. Plener miał charakter transgraniczny, pojawili się na nim artyści z obu stron Olzy. W przedsięwzięciu wzięły również udział osoby z Pucka – miasta partnerskiego Cieszyna.

- Chciałam bardzo podziękować wszystkim artystom, że zechcieli wziąć udział w plenerze i przyjechać do Cieszyna. Dziękuję, że malowali nasz piękny, malowniczy Cieszyn i że inspirowali się nim. Powstało mnóstwo prac, nie spodziewaliśmy się tego i zabrakło sztalug, żeby pokazać wszystkie obrazy. Obrazy można podziwiać na przygotowanej ekspozycji – mówiła podczas wernisażu wystawy Agnieszka Pawlitko z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

W plenerze wzięli udział: Paweł Wałach, Józef Drong, Renata Filipova, Ewa Ćmok, Krystyna Buczkowska, Urszula Stachowiak, Tadeusz Rus, Aleksandra Mazur-Wilk, Dariusz Orszulik, Antonina Janus i Agnieszka Pawlitko. Artyści zaprezentowali się podczas wernisażu i otrzymali podziękowania. Po części oficjalnej można było porozmawiać z artystami, zapytać o inspiracje i podziwiać przygotowane obrazy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: