Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień: zwolnienia z podatku dla niektórych przedsiębiorców

Podczas lutowej (23.02) sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni pochylili się nad problemami mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców. Jednogłośnie zdecydowali o wprowadzeniu zwolnień z podatku. Komu przysługują ulgi i w jakim okresie?

Zgodnie z nową uchwałą mali przedsiębiorcy oraz mikroprzedsiębiorcy zostaną zwolnieni podatku od nieruchomości, od gruntów, budynków i budowli, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej za styczeń luty i marzec. Regulacja dotyczy niektórych przedsiębiorców, których dotyczy ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej, w tym przypadku:

  • basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness,
  • restauracji, kawiarni i innych punktów, gdzie żywność miała być spożywana na miejscu.

Przedsiębiorca jednak nie otrzymuje pomocy automatycznie - Przedsiębiorca ubiegający się o udzielenie pomocy wynikającej z niniejszej uchwały zobowiązany jest wraz z deklaracją lub korektą deklaracji na podatek od nieruchomości albo informacją o nieruchomościach i obiektach budowlanych, złożyć formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19 – brzmi warunek zawarty w uchwale.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-25 10:03:37
Monika898: Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: