Strumień: Odkomarzanie

W Sołectwie Zbytków trwa walka z uciążliwymi owadami, jakimi są komarami. 8 sierpnia rozpoczął się drugi etap odkomarzania, prowadzony przez gminę Strumień, który ma polegać na zwalczaniu larw komarów, pozostających w wodzie.

- Odkomarzaniem zajmuje się specjalistyczny zakład świadczący usługi w zakresie dezynsekcji metodą oprysku z zastosowaniem produktu biobójczego nieszkodliwego dla środowiska. Odkomarzanie przeprowadzone zostanie we wszystkich miejscowościach w gminie – informują władze Strumienia. Odkomarzanie ma zostać przeprowadzone sukcesywnie we wszystkich miejscowościach w gminie, jednak wdrażanie odpowiednich działań będzie zależne od panujących warunków atmosferycznych.
Środki, stosowane do odkomarzania, w żaden sposób nie wpływają na jakość środowiska naturalnego, w związku z czym w trakcie działań, mających na celu zwalczanie larw komarów, pozostających w wodzie, nie ma konieczności zachowania szczególnej ostrożności – środki te są szkodliwe tylko dla komarów, nie oddziałują na ludzki organizm.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-08 21:18:15
bronek91: Oczami wyobraźni widzę jak Kaczyści przypisują sobie w poselskiej asyście honory za sukcesy w walce z kumorami....
2018-08-09 09:41:33
sebo_b: A Zablocie kiedy Nie idzie usiasc na 5 min w ogrodzie Moze ktos sie zainteresuje wreszczie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją