Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy Dyrektor Teatru w Czeskim Cieszynie

Instytucji oficjalnie od 15 sierpnia będzie szefował Petr Kracik, reżyser teatralny i wieloletni dyrektor oraz kierownik artystyczny Teatru pod Palmovkou w Pradze. Taką decyzję podjęli na wczorajszym posiedzeniu radni województwa morawsko-śląskiego. Wcześniej 27 lipca odbył się konkurs na to stanowisko, w którym wzięło udział 5 kandydatów.

Petr Kracik (1958) pochodzi z Trutnowa, jest absolwentem DAMU w Pradze, a swój pierwszy angaż otrzymał w Teatrze Lalek „Radost” w Brnie. Od roku 1992 do 2013 był dyrektorem Teatru pod Palmovkou w Pradze, gdzie reżyserował m.in. Tragiczna historia Hamleta księcia Danii, Lot nad kukułczym gniazdem, Idiotę, Cyrano de Bergerac, Myszy i ludzie. Współpracuje również z Teatrem na Vinohradach, Teatrem Narodowym, Teatrem Wschodnioczeskim w Pardubicach i Teatrem Miejskim w Brnie.

Nowy dyrektor przejmie funkcję po Karolu Suszce, który kierował teatrem przez ostatnie 18 lat i został odwołany 30 czerwca. W sezonie 2018/2019 Suszka pozostanie w tej instytucji jako reżyser.

Głos Live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: ox.pl
dodał: PL

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: