Galeria Stela - wielkie otwarcie jesienią

Galeria Stela w Cieszynie nabiera kształtów. Prace związane z budową ruszyły latem zeszłego roku. Jak informuje inwestor, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już jesienią mieszkańcy Cieszyna i okolic będą mogli robić zakupy w galerii.

Na terenie inwestycji ciągle trwają prace budowlane. Obiekt nabrał jednak już ostatecznych kształtów. Aktualnie trwają prace przy uszczelnianiu dachu. Za niedługo generalny wykonawca przystąpi do prac wykończeniowych. W tym prac przy elewacji, montażu okien, logotypów itd. - informuje portal OX.PL pełnomocnik ds. rozwoju / rzecznik firmy INBAP - Katarzyna Czajkowska.

Swoje sklepy w Galerii Stela otworzą m.in.: H&M, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, drogeria Hebe, Świat Zabawek, biuro podróży, jubiler Briju, Diverse, Big Star, salon prasowy Trafica i inni. Operatorem spożywczym zostanie ALDI - sklep ALDI zostanie ulokowany na poziomie zero, w dogodnym dla klientów sąsiedztwie parkingu na ok. 100 miejsc postojowych i zajmie powierzchnię blisko 1000 mkw. Wielu mieszkańców ucieszy także informacja o obecności w galerii multipleksu kinowego OH!Kino. Na ponad 1000 mkw. powierzchni powstaną cztery nowoczesne, klimatyzowane sale kinowe mogące pomieścić łącznie ponad 400 widzów. Założeniem OH KINO jest połączenie cech multipleksu z nowoczesnymi systemami projekcji obrazu i dźwięku oraz różnorodnym repertuarem z najlepszymi cechami dawnej kinematografii, a także kameralną atmosferą lokalnego kina w artystycznym wystroju retro - dodaje Katarzyna Czajkowska.

Jak przyznaje inwestor część najemców rozpoczęła już prace przy aranżacji swoich salonów. Kolejni mają odebrać swoje lokale w najbliższym czasie. Wolnych pozostało już tylko kilka pomieszczeń, ale w tym przypadku są już prowadzone daleko posunięte rozmowy o współpracy - zwraca uwagę rzecznik firmy INBAP.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to oficjalne otwarcie Galerii Stela będzie miało miejsce jesienią tego roku. Mogą i czasem, przy realizacji tego typu inwestycji, zdarzają się przesunięcia czasowe, jednak nie powinny być one znaczące. Dokładamy wszelkich starań, aby z oficjalnym otwarciem zdążyć na październik, aby mieszkańcy Cieszyna oraz okolic mogli skorzystać z pełnej oferty zakupowej i nowych kolekcji już jesienią - przyznaje Czajkowska.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-08 21:21:29
bronek91: Święto konsumpcjonizmu, religii POPiSu i tych wszystkich w interesie których, ogromnym kosztem społecznym powstał obiekt, czas rozpocząć.
2018-08-08 22:09:25
Selma: Moja noga tam nie postanie. Uważam, że to skandal, że w tym miejscu powstało coś takiego. I zamiast rozliczać tych, którzy do tego dopuścili - "cieszymy się".
2018-08-08 23:50:27
arnika: Bardzo dobrze, że nie kolejna biedronka :).
2018-08-09 06:15:04
Martel: Nikt nikomu nie każe chodzić chcesz iść to ic jak nie to nie
2018-08-09 07:27:51
hanbes: Wstrzymajmy się z krytyką. Nikt także nie będzie zaciągał tam na siłę. Ja akurat jestem zainteresowany kinem, nasz "Piast" najlepsze lata ma chyba za sobą... ;-))
2018-08-09 08:25:09
alouette: Szkoda tych wszystkich drobnych sklepów, jednak faktem jest, że takiego miejsca w Cieszynie brakowało.
2018-08-09 10:27:39
wojtoj: Wszyscy się spieszą, jak mrówki uwijają, żeby zdążyć na październik. A tymczasem w październiku, w blasku fleszy, burmistrz wstęgę przetnie, proboszcz pobłogosławi, a ciemny lud kupi. :)
2018-08-09 10:44:14
GusGus: A mnie strasznie interesuje ile inwestor płaci miastu za wyłączenie z ruchu jednej drogi w zupełności i trzech innych w połowie w centrum miasta. Przez okres ponad roku. Niech każdy buduje co chce ale jak można się zgodzić na tego rodzaju utrudnienie mieszkańcom życia w centrum miasta przez ponad rok?!
2018-08-09 11:54:57
bronek91: arnika: Za to planowany jest Aldi, niemiecki odpowiednik biedronki, przynajmniej zdaniem tygodnika POLITYKA.... TESCO ogranicza zasięgi w Polsce zatem ktoś naturalnie musi zająć miejsce....
2018-08-09 12:01:52
bronek91: wojtoj: Dokładnie.... Zadymę z dworcem PKS, likwidacją PKS Cieszyn rozpoczęli za PO za to PiS będzie się starał pozbierać jak najwięcej laurów i musi być w październiku, żeby świeżo przed wyborami.... Galeria Stela i nowy dworzec, oto swoisty Pomnik Smoleński, czyli sztandarowe obiekty będące się kojarzyć z I kadencją rządów PiS w Cieszynie. Czas pokarze czy jedyną, czy będzie kontynuacja.... No przykładzie tych obiektów doskonale widać jak PO z PiS potrafi się dogadać i podzielić sukcesami....
2018-08-09 12:10:51
bronek91: alouette: Z pewnością to coś nowego.... Pytanie czy Cieszyn i okolice, ich mieszkańcy zmienią tradycyjne zachowanie polegające na robieniu extra lub bardziej wymagających zakupów w większych miastach np. w BB... Polecam książkę Daniela Dziewita..... W większych miastach rynek jest przesycony zatem galerianie rzucają się już na prowincje..... Niestety, ale w odróżnieniu do krajów Europy Zachodniej, Polska wciąż nie ma regulacji dotyczącej umiejscowienia sklepów wielkopowierzchniowych i galerii.... PiS w tej sprawie nie zrobił nic.... Pytanie, gdzie będzie skapywał dochód, do którego Raju.... Te wszystkie galerie stanowią dowód na funkcjonowanie kompradorskiego systemy w Polsce i symbol niszczenia rodzimego kapitału....
2018-08-09 12:26:44
alouette: Też fakt. Dla przykładu Francja wprowadziła przepis, w którym wielkopowierzchniowe mogą być tylko na obrzeżach miasta. Dla ochrony mniejszych sklepików właśnie. I ma pieniądze z tych swoich oszonów i dekatlonów, w przeciwieństwie do nas.....
2018-08-09 13:49:06
bronek91: alouette: Teraz pytanie, jaki byłby krzyk w UE a zwłaszcza ze strony naszych przyjaciół Niemiec, gdyby Polska zaczęła kopiować np. francuskie rozwiązania.... Szkoda tylko, iż w Polsce funkcjonuje spora grupa polskojęzycznych ludzi, którzy świadomie lub nie, są bardziej patriotami RFN niż Polski.... RFN ma krew na rękach, do dziś to państwo nie zostało rozliczone za rozpad Jugosławii....
2018-08-09 15:58:42
krzysztof.mm: mieszkańcy zagłosują nogami - a te przemądrzałe pieski, co tu ujadają na galerię, z cała pewnością też tam będą z ochotą zaglądały
2018-08-10 06:14:29
bronek91: Po pierwsze, należy wykreować potrzebę a póki co, tej ni ma. Po drugie, galerie były czymś nowym 20 lat temu.... Obecnie pchają się na prowincję i przegrywają konkurencję z handlem w internatach.... Po trzecie, z analizy treści komentarzy jasno wynika, iż tu nikt nie pluje na obiekt ino na przeżarty np. deweloperskim lobby system samorządowy, kiery jest niewydolny, patologiczny i wymaga zupełnej wymiany personalnej i systemowej....
2018-08-11 16:35:32
Selma: Krzysztof.mm - nie, nie będę chodziła do galerii, tak jak nie chodzę do innych miejsc, do których postanowiłam nie chodzić z pewnych przyczyn.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją