Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: mieszkańcy chętnie sięgają po książki

Biblioteka Publiczna w Strumieniu przyznaje, że pomysł uruchomienia akcji "Książka na zamówienie" okazał się strzałem w dziesiątkę. - Nasi czytelnicy nie zostawili nas i cierpliwie czekają na możliwość swobodnego dostępu do półek bibliotecznych - przyznaje dyrektor placówki.

Decyzja rządu o zamknięciu bibliotek zapadła na początku listopada. - Gdy tylko w środowe popołudnie premier ogłosił, że biblioteki zostają od poniedziałku zamknięte, drzwi u nas dosłownie się nie zamykały. Nasi czytelnicy mając doświadczenia z wiosny, jak ciężko jest żyć bez książki, od razu starali zaopatrzyć się w literaturę na długie jesienne wieczory. Frekwencja zaskoczyła nawet nas, a rekord wypożyczeń padł w piątek, 6 listopada - przyznaje Danuta Jabłońska.

Pomimo tegorocznych trudności, księgozbiór głównego oddziału biblioteki (oraz jego fili w Drogomyślu, Pruchnej i Zbytkowie) się powiększył. Ze środków budżetu gminy Strumień i dotacji z Ministerstwa Kultury zakupiono blisko 1400 woluminów. Największym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się literatura kobieca i obyczajowa, ale chętnie wypożyczane są również książki o tematyce historycznej, biografie oraz fantastyka czy kryminały.

KR/UM Strumień

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-16 09:48:55
wyśmienity cwaniaczek: no to oczywiste !! w strumieniu i okolicach największy smog w okolicy --czymsik trza rozpolać :):)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: