Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU „Europejskie praktyki uczniów SOIZ”

Szkoła Organizacji i Zarządzania zrealizowała kolejny unijny projekt dotyczący staży zagranicznych. Projekt został sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

W ramach projektu w okresie 2,5 lat  64 uczniów  technikum w SOIZ uczestniczyło w sześciomiesięcznym programie przygotowawczym do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe. Młodzież brała udział w zajęciach  z native speakerem z Anglii, w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego zawodowego z branży turystycznej, logistycznej i reklamowej oraz uczyła się języka włoskiego przed wyjazdem na staż do Rimini. Uczniowie przygotowywali się również pod kątem zawodowym biorąc udział w warsztatach logistycznych, turystycznych i multimedialnych, wyjeżdżali na wycieczki zawodowe, na targi turystyczne, do agencji reklamowych oraz firm logistycznych.

W roku szkolnym 2018/2019 na staż wyjechało:

-16  uczniów technikum obsługi turystycznej  w terminie od 26.05 do 08.06.2019 roku, którzy  odbyli  staż w  hotelach w Rimini

-16 uczniów technikum logistycznego  w terminie od 03.03 do 16.03.2019 roku, którzy  odbyli staż  w firmach logistycznych w Londynie.

W marcu i w czerwcu 2020 roku  zaplanowany był wyjazd na staż do Londynu 32 uczniów kształcących się w technikum w zawodzie: technik logistyk, technik obsługi turystycznej oraz technik organizacji reklamy. Niestety ze względu na pandemię COVID-19 nie udało się zrealizować staży zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020, pomimo  przesunięcia terminów realizacji praktyk na I semestr roku szkolnego 2020/21.

Szkoła Organizacji i Zarządzania  od stycznia 2021 roku rozpoczyna realizację następnego dwuletniego projektu staży zagranicznych w ramach projektu Erasmus+ Akcja1. Uczniowie z kierunku technik logistyk i technik organizacji turystyki będą przygotowywać się do wyjazdu na staż do Londynu.

Wnioski z ewaluacji dotychczas zrealizowanych projektów potwierdzają, że praktyki zagraniczne nie tylko umożliwiają rozwijanie kompetencji  zawodowych, osobistych i językowych związanych z określonym zawodem, ale  także ułatwiają odnalezienie się na europejskim i krajowym rynku pracy.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: