Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Wielkie: rondo na drodze wojewódzkiej?

Skrzyżowanie ulic Olszaka, Katowickiej i Skoczowskiej w Kończycach Wielkich od lat sprawia wiele problemów kierowcom. Radny Andrzej Molin prosi zarząd województwa śląskiego, aby ten podjął rozmowy z powiatem cieszyńskim w sprawie przebudowy tego odcinka.

Temat nagłośnił Tomasz Sochacki, miłośnik cieszyńskiej gwary:

- Jak wynika z korespondencji mieszkańców z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach oraz Starostwem Powiatowym w Cieszynie, jak również z korespondencji pomiędzy samorządami, wnioski dotyczące konieczności przebudowy tego skrzyżowania są pozytywnie opiniowane przez oba samorządy - pisze Molin w piśmie skierowanym do marszałka Chełstowskiego (całość dostępna tutaj).

Samorządowiec prosi też o zwiększenie udziału finansowego samorządu wojewódzkiego. - Zaproponowane finansowanie w wysokości 100% kosztu dokumentacji projektowej oraz 50% kosztów realizacji przebudowy jest dla Powiatu Cieszyńskiego zbyt obciążające - podkreśla.

Na pismo odpowiedział wicemarszałek Dariusz Starzycki. Jak twierdzi, władze powiatu cieszyńskiego nie podjęły współpracy dotyczącej przebudowy skrzyżowania, a zdaniem zarządu w tym miejscu powinno powstać rondo. Problemem jednak są kwestie finansowe. - Ze względu na ograniczone środki finansowe przeznaczone na realizację zadań na drogach wojewódzkich (...) nie jest możliwe pokrycie całości kosztów związanych z ewentualną przebudową skrzyżowania przez województwo - przekonuje.

Z pełną treścią odpowiedzi można zapoznać się poniżej, dokument otrzymaliśmy od radnego Molina:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-16 11:15:33
john: Po co rondo budować? Przecież miejscami ta droga powinna być zamknięta przez policję bo nie nadaje się do użytku. Wystarczy postawić fotoradary w obu kierunkach na Katowickiej a resztę kasy przeznaczyć na gruntowny remont części tej drogi. Przy okazji to Katowicka powinna być obstawiona fotoradarami na całej długości.
2020-12-16 12:09:59
galicjok: Tam jeżdżą jak wariaty, ronda powinny być przy większych skrzyżowaniach bo strach wyjechać z podporządkowanej. Szkoda że samorządowcy się nie mogą dogadać w tej sprawie.
2020-12-16 12:20:16
iga: No Ci to komentują to są fachowcy no no szkoda że się marnujecie
2020-12-16 14:41:22
Śmiechu : Zrobić rondo jak w krasnej w Cieszynie i po taniości będzie zrobione.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: