Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień - królewski pochód przejdzie przez miasto

To cieszy, kiedy tyle pracy się włożyło - i jest to doceniane - mówi ks. Paweł Hubczak. Od pięciu lat wikary dyryguje Strumieńskim Betlejem. To dzięki jego zaangażowaniu, co roku powiększa się stajenka, pojawiają się nowe zwierzęta i coraz więcej osób odwiedza Betlejem i miasto.
Nie inaczej jest w tym roku, tysiące osób wybiera się do Strumienia by pooglądać żywą szopkę. Choć byli rok, czy dwa lata temu to przyjeżdżają kolejny raz. Bo tutaj ciągle coś nowego powstaje - mówią zwiedzający. W tym roku przybyły nowe budynki Strumieńskiego Betlejem, są większe wybiegi, jak i samych zwierząt jest więcej.
 
 
Nie tylko ja się cieszę, cieszą się też ci, którzy pomagali budować Strumieńskie Betlejem - mówi ks. Paweł Hubczak. Tych osób jest bardzo wielu. Ci którzy to Betlejem budowali, teraz o nie dbają, przez te kolejne miesiące. Po prostu cieszy naszą parafię. Mieszkańców Strumienia zaangażowanych w budowę było bardzo wielu. Jak szacuje ksiądz Paweł na pewno około setki. Do tego dochodzą kolejne osoby, które teraz dyżurują przy stajence, karmią zwierzaki - to kolejne dwieście osób. Parafianie z dumą opowiadają o stajence i się nią chwalą. Tym samym coraz więcej nas odwiedza - potwierdza wikary.
 
Niewątpliwie wiele osób odwiedzi Strumień szóstego stycznia. W Święto Trzech Króli przez centrum miasta przejdzie orszak królewski. Trzej królowie podróżować będą ulicami Strumienia na wielbłądach. To będzie wielkie wydarzenie, jakiego jeszcze tutaj nie było - zaprasza ks. Paweł Hubczak
 
 
 
Początek królewskiego orszaku szóstego stycznia o godzinie 13.00 w strumieńskim parku.
Ci, którzy nie mogą przyjechać do Strumienia, mogą zobaczyć stajenkę dzięki kamerze internetowej. Przekaz znajdziecie na stronie parafii, lub klikając TUTAJ.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: