Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pulsujące serce w Skoczowie

W Skoczowie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Zespół Szkół Ogólnokształcących. W tym roku podczas XX finału zaplanowano pulsujące serce na Rynku, pokaz pierwszej pomocy, zjazd BMW, ale przede wszystkim pomoc fundacji Jerzego Owsiaka.

Karolina Kurczyk, Magda Madecka, Kasia Kukuczka i Mietek Okorski będą kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to ich kolejna kwesta, ale jak mówią nawet marznąć warto dla tak szczytnego celu. – Zaczynamy już o 7.00 rano, to szczytna akcja i cieszę się, że po raz kolejny mogę wesprzeć orkiestrę Owsiaka – mówi Mietek Okorski. Prócz szczytnego celu i zbiórki w tegorocznym finale dla ciężarnych z cukrzycą i wcześniaków, dostrzegają też wielki festiwal i zabawę w środku zimy – To dla nas też dobra zabawa, a zarazem pomoc – warto to robić – mówią licealiści. 

W tym roku w skoczowskim sztabie zarejestrowało się 170 wolontariuszy. – To więcej niż przed rokiem, młodzież chętnie garnie się do kwestowania na rzecz orkiestry – mówi Małgorzata Orawska, szkolny pedagog, która zajmuje się skoczowskim sztabem. Wolontariusze będą kwestować od 7.00 rano do zmroku. O godz. 12.00 warto zajrzeć na Rynek. Tam odbędzie się happening pulsujące serce Skoczowa. – Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Każdy chętny do udziału w happeningu, proszony jest o wzięcie ze sobą czerwonej chustki, czapki, szalika, albo kartki. Razem utworzymy na Rynku serce – dodaje Małgorzata Orawska.

Jednak to nie wszystko na skoczowskim Rynku będzie można również zobaczyć wystawę eksponatów Góreckiego Oddziału Szturmowego i pokazy ratownictwa przygotowane przez skoczowską Ochotniczą Straż Pożarną. – Wraz z kolegami pokażemy jak w razie wypadku ratujemy ludzkie życie – mówi Ryszard Mitręga, działacz skoczowskiej ochotniczej straży. Jak dodaje Naczelnik OSP w Skoczowie Roman Kohut skoczowscy ochotnicy z orkiestrą grają od samego początku.– Jesteśmy zawsze z orkiestrą, w tym roku gramy szczególnie. To dzięki fundacji otrzymaliśmy sprzęt pomocny przy powodzi – mówi Roman Kohut. 

W Skoczowie szykuje się też finał z niezłymi cackami. Wraz ze sztabem zagra też BMW KLUB PODBESKIDZIE. W skoczowie będzie można zobaczyć prawdziwe cuda tej marki, niewykluczone też, że jeden z nich będzie można obkleić czerwonymi serduszkami.. Jeśli nie będzie śniegu i tym samym soli na drogach, będzie się można przejechać  Retro Taxi – BMW z 1974 roku, cały dochód przekazany zostanie na WOŚP.

O godz. 17.00 rozpocznie się koncert wokalistów z Bitwy na Głosy w skoczowskim Teatrze Elektrycznym, a o godz. 20.00 tradycyjnie sztab orkiestry wraz z Miejskim Centrum Kultury zaprasza na światełko do nieba na skoczowskiej Kaplicówce. 

Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: