Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: jest gdzie trenować

Uczniowie gimnazjum im. Powstańców Śląskich nareszcie mają gdzie trenować. Od ubiegłego tygodnia przy szkole funkcjonuje nowe boisko.
Obiecujemy, że będziemy umieli z boiska dobrze korzystać, doceniając trud włożony przy powstaniu tego obiektu – mówili podczas otwarcia uczniowie. Obiekt wymarzony i długo oczekiwany – to powtarzał każdy z zaproszonych gości.
Dziękuję radnym za wsparcie tej inicjatywy. Dziękuję wszystkim za pomoc przy budowie tego boiska powiedziała podczas otwarcia Anna Grygierek, burmistrz Strumienia. Boisko przy gimnazjum to jedno z wielu działań gminy w ostatnich latach na rzecz rozwoju sportu.
 
Oświata to w naszym budżecie ogromny procent wydatków – przede wszystkim to wydatki idące na funkcjonowanie szkół. Ale staramy się tak realizować inwestycje, by to co powstaje służyło nie tylko uczniom ale i mieszkańcom, całej społeczności – zaznacza Grygierek.
 

 
Podnoszenie sprawności fizycznej poprzez sport jest walką nie tylko z rywalami ale i z samym sobą. Przełamanie swoich słabości i lęków – to kształtuje charakter – mówiła do zebranych dyrektor szkoły Lilla Salachna - Brzoza. Kiedyś było tutaj boisko trawiaste, była bieżnia - z czasem jednak przestało się to wszystko nadawać do użytku. Dzisiaj jestem szczęśliwa i dumna – mówi portalowi OX.PL dyrektor szkoły.
 
 
 
W uroczystości uczestniczyli m.in. poseł Stanisław Szwed, radny powiatowy Edward Dudkowiak, Janusz Stasica naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń. Obiekt poświęcił ks. prałat Oskar Kuśka.
 
Gościem specjalnym uroczystości był również Michał Chałbiński – były piłkarz Odrzy Wodzisław i Górnika Zabrze. W Strumieniu piłkarz razem z władzami przeciął wstęgę otwierając tym samym boisko.
 
Boisko o wymiarach 60x30 otoczone jest bieżnią o nawierzchni tartanowej. Jest czynne od 9:00 do 21:00 w tygodniu, a w weekendy od 10:00 do 20:00. Organizacją zajęć na boisku zajmuje się gospodarz. To do niego należy zgłosić chęć zarezerwowania boiska w określonym terminie.
 
Jan Bacza
 
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: