Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień. Burmistrz o współpracy polsko-słowackiej

W Bielsku-Białej odbyła się konferencja dotycząca programu współpracy polsko-słowackiej, na której gościem była burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Wypowiadała się na temat wspólnego projektu transgranicznego z gminą Budatin, którego realizacja zaowocowała remontem strumieńskiego Ratusza. - Bardzo się cieszę, że projekt rewitalizacji najstarszego na Śląsku Ratusza w Strumieniu jest pokazywany jako przykład dobrej współpracy polsko-słowackiej. Dwuetapowy projekt, każdy z dofinansowaniem na poziomie 85%, wyróżniający się szczególną dbałością o zabytki dziedzictwa kulturowego przyniósł nam konkretne korzyści nie tylko pod kątem inwestycyjnym ale przyczynił się do szerokiej współpracy międzynarodowej - podkreślała Grygierek.

Warto dodać, że po remoncie zakończonym w 2018 roku uruchomiona została pirwsza na terenie gminy galeria sztuki - "Galeria pod Ratuszem".

KR/UM Strumień

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-20 18:44:42
pawel21_13: W ramach współpracy polsko-polskiej zrób wreszcie remont dróg w Strumieniu, bo są gorsze niż gdziekolwiek indziej w powiecie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: