Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chciała zarobić, a straciła prawie 8 tys. zł

Pewna mieszkanka naszego powiatu wystawiła na popularnym portalu sprzedażowym ogłoszenie o sprzedaży ubrań. Gdy otrzymała odpowiedź od potencjalnego kupca z linkiem do strony banku, aby potwierdzić przelew, nie spodziewała się, że wkrótce jej konto zostanie "wyczyszczone" z wszystkich środków.

- Pokrzywdzona po wystawieniu oferty sprzedaży na stronie Vinted otrzymała wiadomość o zakupie przedmiotu przez „użytkownika” portalu - wyjaśnia asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. - Za pośrednictwem sms, w prywatnej wiadomości, otrzymała informację, że „użytkownik” ten dokonał zakupu przedmiotu i prosi o zatwierdzenie zamówienia, które to sprzedająca otrzymała w wiadomości e-mail. Po aktywowaniu linka kobieta otrzymała kolejny komunikat dotyczący wyboru ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku wpisała niezbędne dane dostępowe do konta. Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie z „wytycznymi” zauważyła, że z jej konta zniknęło ponad 7800 złotych - dodaje.

To nie pierwszy przypadek, gdy do cieszyńskiej komendy zgłasza się osoba oszukana podczas sprzedaży za pośrednictwem aplikacji Vinted czy OLX. Mundurowi przestrzegają, aby zachować ostrożność przy zakupach na takich portalach. - Oszuści wysyłają linki, poprzez które to pokrzywdzeni mają potwierdzić dane do przelewu środków na konto. Są to linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych stronach, pokrzywdzeni tracą dostęp do konta, przekazując jednocześnie przestępcom wszystkie swoje dane - zaznacza Pawlik.

KR/KPP Cieszyn

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-20 16:50:18
Boska Adela: Co się dziwić, na o wiele bardziej prymitywne numery PiS od kilku lat nabiera całkiem sporą część dorosłych Polek i Polaków - to w zdecydowanej większości ludzie starsi, z zabitych deskami wioch ciemnogrodu kościelnego, z lichym wykształceniem albo i bez, moherowe berety i tym podobny element - im przede wszystkim należy się edukacja i ostrzeżenia.
2022-09-20 17:55:19
mateuss85: Też tak miałem na olx. Na szczęście za wczasu się zorientowałem. Napisałem do olx, że jest oszust, ale nic z tym nie zrobili.
2022-09-20 20:02:31
AntyklerForte+: a tymczasem władek z kolegami na skuterze wozi węgiel z Czech do Polski , ciekawe czy na tym zarobią czy stracą (tak, ci sami co pluli na Czechów w polskich sklepach)
2022-09-21 08:25:57
pszeniczny: Zasada jest prosta.Login, hasło i podobne kody zna tylko ich właściciel, i nie zdradza ich obcym nawet na torturach.
2022-09-21 08:49:18
Artur_z_bažin: a co z żoną??...
2022-09-21 10:02:59
ktoś: Może byście napisali co to za Bank był. To jest niemożliwe, żeby w ten sposób stracić pieniądze, chyba, że ktoś klika we wszystko bez czytania co w ogóle potwierdza.
2022-09-21 13:37:07
Boska Adela: otóż to, ciekawsze byłoby wiedzieć co to za gwiazda
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: