Deszcz medali dla biegaczy

Istebniańscy biegacze mogą mówić o dużym sukcesie – na ostatnich (17-18.09.2022) Mistrzostwach Polski w biegach na nartorolkach zdobyli aż siedem medali.

Siedem medali - w tym trzy złote - wywalczyli biegacze z Istebnej podczas rozegranych w Zakopanem Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach.

W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się Kamil Bury z Istebnej, zaś jego młodszy brat i zarazem obrońca tytułu mistrzowskiego Dominik Bury był drugi.

W rywalizacji kobiet na czwartej pozycji została sklasyfikowana Zuzanna Fujak (NKS Trojwieś Beskidzka), która zarazem została mistrzynią Polski w kategorii juniorek. Z kolei w kategorii juniorek młodszych mistrzynią Polski została Julia Rucka (MKS Istebna), a jej koleżanka klubowa Elżbieta Zawada - wicemistrzynią.

Na podium stanęli także Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - drugi w gronie juniorów, Przemysław Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka) - pierwszy w grupie juniorów młodszych.

W celu wyłonienia medalistów rozegrano trzy biegi - prolog techniką dowolną, bieg ze startu wspólnego techniką klasyczną oraz bieg na dochodzenia techniką dowolną.