Stróże Prawa w przedszkolu w Międzyświeciu

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Skoczowie wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Skoczowie rozmawiali z wychowankami przedszkola o bezpieczeństwie w domu i na ulicy.

Funkcjonariusze podczas spotkania przekazali wychowankom przedszkola w Międzyświeciu bardzo ważne wskazówki na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. Dzieci dowiedziały się między innymi jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw w domu i na ulicy oraz jak zachować się w przypadku gdy są zaczepiane przez obce osoby. Dzieci w formie zabawy ćwiczyły praktyczne umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Policjanci udzielili wskazówek dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych i jak ważna jest rola elementów odblaskowych, w które każde dziecko powinno być wyposażone. Funkcjonariusze przekazali również dzieciom wiedzę jak zachować się podczas zagubienia, pożaru, oraz jak wezwać pomoc przy użyciu numerów alarmowych.

Dodatkową atrakcją była maskotka Straży Miejskiej w Skoczowie. Zwieńczeniem spotkania mundurowych z wychowankami przedszkola były prezenty dla dzieci w formie książeczek „Elementarz Bezpieczeństwa”, zakupione dzięki środkom z budżetu Miasta Skoczowa.

(red/mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-18 10:17:37
paharos: dobra inicjatywa! dzieciaki powinny w tym temacie być uczone od najmłodszych lat ! Ponadto Policjanci powinni od najmłodszych lat uczyć młodych ludzi nie tylko swoich praw ale także obowiązkach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją