Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażnicy upominają rowerzystów

Skoczowska Straż Miejska na Facebooku upomina rowerzystów korzystających z ul. Góreckiej w Skoczowie.

Strażnicy przypominają, że rowerzysta ma obowiązek korzystać z drogi pieszo – rowerowej, , jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym się porusza.

- A taka droga została wyznaczona na ul. Góreckiej na odcinku od wjazdu na teren targowiska miejskiego, aż do sklepu Biedronka. Pamiętać należy także, że na tym odcinku ruch pieszych i rowerzystów odbywa się na całej powierzchni, a rowerzysta, korzystając z takiej drogi jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. – przypominają skoczowscy mundurowi

W opinii strażników opisywana sytuacja jest  szczególnie niebezpieczna w godz. 7.30 – 8.00, w tych godzinach na tej ulicy panuje wzmożony ruch i kierowcy  mają trudności z wyprzedzaniem rowerzystów jadących po jezdni a to stanowi przede wszystkim zagrożenie dla samych rowerzystów. Nie stosowanie się rowerzystów powoduje także spowolnienie ruchu.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-02 15:01:19
MichalFly: Szanowna Redakcjo. Błąd w tytule - powinna być ul. Górecka a nie Grójecka chyba ;)
2015-11-02 15:04:59
rys: Co za debil zaprojektował tak szerokie chodniki wystarczyło zrobić szerszą jezdnie a nie mieszać ruch rowerowy z<br />pieszym w wyniku tego ani jezdnia ani chodnik nie jest bezpieczny !
2015-11-02 15:13:25
TomLem: Jak sugeruje tytuł, z rowerzystami do rowu \&quot;Strażnicy upominają rowrzystów\&quot;<br />
2015-11-02 17:45:39
klajso: Co za debil projektuje te śmieszne \&quot;ciągi pieszo-rowerowe\&quot; ? To nie jest droga rowerowa tylko szerszy chodnik. Co kilkanaście metrów wyjazd z posesji. Może jeszcze latarnia i znak na środku postawiony ? Z jaką prędkością może rowerzysta po tym czymś jechać ? Oczywiście pieszy łażący od lewa do prawa ma pierwszeństwo czyli baby z siatami za cholerę się nie wyprzedzi. W całej Polsce im mniejsze miasto tym więcej takich \&quot;inteligentnych rozwiązań\&quot;. Wiem, że w urzędach sporo jest debili, ale czy oni rower widują tylko w gazetce reklamowej którą ktoś do skrzynki podrzuca ? Co za idiota jest za to odpowiedzialny ?
2015-11-02 18:40:39
Teresa Papkala: Do klajso<br />Może to nie jest najszczęśliwszy pomysł \&quot;ciąg pieszo - rowerowy\&quot;. Jednak o wiele bezpieczniejszy dla rowerzysty niż jazda po Góreckiej! Co do prędkości - rowerzysta ma jechać bezpiecznie. A chłop z siatami ustępuje miejsca każdemu rowerzyście?
2015-11-02 20:31:43
góry: A ci którzy jadą rowerem od biedronki do ronda to którędy mają jechać jak nie drogą.Tego kretyna co zatwierdził ten projekt powinni wypierdzielić z pracy.A tak po za tym to przed każdą bramką do każdego domu powinien stać znać że to jest rowerowo-piesze coś tam żeby sobie z tego czegoś parkingu nie robili dla samochodów .
2015-11-02 20:55:02
moonia: Ścieżki rowerowe wymyślił chyba ktoś kto nigdy na rowerze nie jeździ. Jak można po czymś takim jechać 30-40 km/h.
2015-11-03 07:47:32
SramDoZlewu: Niech upominają pieszych bo stoją takie tłuste żanułarie na pasie dla rowerów i rowerem przejechać nie można
2015-11-03 12:14:22
Herr Flick: Klajso, dobry tekst. Zgadzam się z Tobą, wyjątkowy idiota to musiał wymyślić. Jeżdżę dużo na rowerze i Górecką też podróżuję ale wolę korzystać z ulicy żeby przypadkowo nie staranować pieszych. Nie dało się wymalować paska odgradzającego ścieżkę rowerową od chodnika?<br /><br />Strażacy Miejscy nie mogą się zdecydować kogo i za co karać. Ostatnio czaili się na tych, którzy jeździli rowerem po chodnikach a teraz na tych co jeżdżą po ulicy. To jak w końcu z tym jest?<br /><br />Pani Tereso, dopadł Panią wirus poprawności politycznej? Zatruła się Pani feminizmem?<br />
2015-11-03 15:13:35
Teresa Papkala: Do Herr Flick<br />Prawo o ruchu drogowym określa szerokość drogi dla rowerów;nie mniej niż:<br />-1,5 m gdy jest jednokierunkowa<br />-2 m gdy jest dwukierunkowa<br />-2,5 m gdy z drogi dla rowerów korzystają piesi<br />- szer. drogi dla rowerów należy ustalać indywidualnie, jeżeli oprócz prowadzenia ruchu rowerowego pełni ona inne funkcje<br />Nie rozumiem o co chodzi z tą poprawnością polityczną w kontekście jazdy rowerem po Góreckiej? A co do uwagi toksyczności feminizmu... Wiesz Herr Flick ta baba z siatami to także moja mama, sąsiadki, sąsiedzi. Wielu dobrze po osiemdziesiątce. Cóż chore nogi, często balkonik, a na nim sity z zakupami i łażenie po całym chodniku. Może trochę miłości bliźniego i zrozumienia dla wcześniej urodzonych, chyba się zgodzisz?
2015-11-03 15:32:28
klajso: Nie obrażam baby z siatami, ale przedstawiam pewne osoby które potrafią w pojedynkę zająć cały ten chodnik pieszo-rowerowy a skoro piesi mają pierwszeństwo to takiej osoby nie można wyminąć. Czy powinienem się wtedy zatrzymać i zawołać \&quot;przepraszam chciałbym przejechać\&quot; ? (na dzwonek rowerowy prawie nikt nie reaguje). Skoro było miejsce na 2,5 metrowy chodnik to nie lepiej było zrobić go na 1,5 metra a pozostały metr przeznaczyć na poszerzenie ulicy i ten dodatkowy kawałek asfaltu wydzielić na pas dla rowerów ? Jak ktoś nie wie jak się to robi, niech odwiedzi Trzyniec. Ostatnio nawet Czeski Cieszyn ma coraz więcej takich pasów rowerowych.
2015-11-03 17:17:23
Teresa Papkala: Do klajso<br />Ci co mnie znają wiedzą, że rower to moja codzienność.I jak niebezpieczna jest Górecka dla rowerzystów doskonale się orientuję. Zgłaszałam w interpelacjach inne oznakowanie tej drogi rowerowej. Nie jestem specjalistką w dziedzinie projektowania dróg. Jeżeli rzeczywiście zostały popełnione błędy projektowe proszę je zgłosić, najlepiej na piśmie do powiatu. Co do poszerzenia jezdni, pytałam dlaczego nie są szersze. Otrzymałam odpowiedź, że szerokość jest zgodna .z przepisami. Ogranicza wyprzedzanie na\&quot;trzeciego\&quot;. Może się to wielu nie podobać, ale czuję się jadąc Górecką, drogą rowerowo - pieszą - o wiele bezpieczniej.
2015-11-03 18:19:36
Herr Flick: Może źle zrozumiałem ale wydaje mi się, że rowerem można jeździć po chodniku, który jest szerszy niż 1,5 metra. Oprócz tego mają być spełnione inne warunki ale nie w tym rzecz. Wygląda na to, że w stałym ekwipunku rowerzysty, poza dętką, łatkami powinien jeszcze się znaleźć najzwyklejszy metr, żeby bez żadnego problemu rowerzysta mógł określić czy danym chodnikiem może jeździć czy też nie....<br />Ano z tą babą.... a czemu niby nie chłop....Ja w tym nie widzę nic obraźliwego. Po prostu tak się mówi i nie widzę powodu żeby stosować tutaj parytety...
2015-11-06 12:28:22
Mirek123: Na ulicy Górny Bór w kierunku na Międzyświeć jest piękna droga dla rowerów a rowerzyści dalej jada drogą. Tam ustawić SM i sypać mandaty. Na ulicy Mickiewicza mało kto porusza się po drodze większość chodnikiem - tam chodnik szeroki - można ustawić znak drogi pieszo-rowerowej. Krzywdy to nikomu nie zrobi bo będzie tak jak teraz tylko w zgodzie z przepisami.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: