Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy wpadli do harcówki

Harcerskie obozowiska to jedna z form wypoczynku w trakcie wakacji. Te odwiedzają strażacy, by przypomnieć biwakowiczom o bezpieczeństwie.

Coraz bardziej nieprzewidywalne zjawiska pogodowe są niebezpieczne dla biwakowiczów w obozowiskach. - Obozy harcerskie są szczególnie narażone na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi, dlatego strażacy powiatu cieszyńskiego w okresie wakacji szczególną opieką obejmują takie formy wypoczynku – informuje mł. bryg. mgr inż. Michał Pokrzywa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.


Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Ustronia odwiedzili harcerzy wypoczywających na terenie Stanicy obozowej „Lipowiec” Hufca Ziemi Wodzisławskiej przy ul. Bednarka w Ustroniu. - Wizyty strażaków odbywają się cyklicznie w chwili rozpoczęcia się kolejnych turnusów wypoczynkowych harcerzy. Mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach. Podczas spotkania strażacy sprawdzili obozowisko pod kątem przeciwpożarowym oraz ewakuacyjnym, przeprowadzili zajęcia edukacyjne, obejmujące sposób postępowania podczas możliwych zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu – ze szczególnym uwzględnieniem pożarów, gwałtownych wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru – dodaje rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej.

Wizytacja strażaków odbyła się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy centralami organizacji harcerskich, a Komendą Główną, a kontrola miała na celu wzmocnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywającej w okresie wakacyjnym na obozach harcerskich.

Ponadto w przypadku braku łączności telefonicznej danego obozu harcerskiego ze służbami ratowniczymi, komendy PSP udostępniają harcerzom radiotelefony, przy pomocy których w razie potrzeby mogą wezwać służby ratunkowe.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-26 07:55:41
Scavenlord: Harcówka to pomieszczenie, w którym odbywają się zbiórki harcerskie w ciągu roku. Więc w tym przypadku Strażacy wpadli do obozu harcerskiego, albo lepiej odwiedzili obóz a nie harcówkę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: