Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy dowieźli na szczepienia 15 osób

Strażacy pomagają w realizowaniu narodowego programu szczepień przeciw COVID-19. Ratownicy w całym kraju pomagają dotrzeć osobom, które mają być zaszczepione, do wyznaczonych punktów. Jak wygląda ta pomoc w powiecie cieszyńskim?

Straż pożarna ma za zadanie udzielać wsparcia obywatelom. Jednym z przejawów takiego wsparcia jest pomoc w dotarciu do punktów szczepień. Obecnie strażacy pomagają seniorom (ta grupa jest obecnie szczepiona), jednak w przyszłości pomogą każdemu, niezależnie od wieku, kto nie może dotrzeć na szczepienie we własnym zakresie (m.in. ze względu na stan zdrowia, brak możliwości dojazdu ze względu na problemy komunikacyjne, czy z innych obiektywnych powodów).

Pomoc już jest realizowana, o czym mogło się przekonać kilkanaście osób z powiatu cieszyńskiego - Działania prowadzone są w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Strażacy z powiatu cieszyńskiego, jak do tej pory (19.02 - przyp.red) pomogli dotrzeć do punktów szczepień 15 osobom – wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Transport jest realizowany z zachowaniem zasad sanitarnych. Strażacy są wyposażeni w środki ochrony osobistej, osoba transportowana powinna mieć maseczkę (wyjątkiem są osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie zwalniające z tego obowiązku).

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-19 12:39:56
mario172: Moze pierw warto przeczytac "szczepienia pelne kłamstw "...?dziwi mnie tylko fakt ze wirus zaczal mutowac od kiedy zaczely sie szczepienia...i w jaki to cudowny sposob chiny uwolniły sie od rzekomego wirusa..??i co sie stalo z pozostalymi chorobami wirusowymi??szukam tylko w tym wszystkim logiki...bo to jest początek wojny narazie covidowej...
2021-02-19 13:04:25
satrapa: Spotkały się dwa szczury, jeden pyta drugiego - zaszczepiłeś już się ? nie, na razie testują na ludziach. Strażacy zaś do i, od wszystkiego. Oby nie musieli zastępować jeszcze zakładów pogrzebowych, oby.
2021-02-19 14:43:10
miriam11: Ile NFZ zapłaci za szczepienia przeciw COVID-19? Szczepienia są podzielone na 4 grupy. Pierwsza dotyczy szczepienie w punkcie szczepień bez transportu pacjenta. Obejmuje ona koszty (osobowe i materiałowe) wykonania szczepienia w miejscu udzielania świadczenia. Rozliczana będzie tylko i wyłącznie w przypadku wykonania (podania) szczepionki. Stawka ta wynosi 61,24 zł. Druga grupa obejmuje szczepienia w punkcie szczepień z uwzględnieniem transportu pacjenta na szczepienie. Obejmuje koszty (osobowe i materiałowe) wykonania szczepienia wraz z kosztem transportu pacjenta do punktu szczepień (miejsca udzielania świadczenia). Będzie również rozliczana tylko i wyłącznie w przypadku wykonania (podania) szczepionki. Stawka wynosi 68,15 zł. Trzecia grupa to szczepienia przeprowadzone w miejscu zamieszkania pacjenta obejmuje koszty (osobowe i materiałowe) wykonania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 w miejscu zamieszkania (pobytu) pacjenta. Rozliczane będzie tylko i wyłącznie w przypadku wykonania (podania) szczepionki. Stawka to 95,70 zł.
2021-02-19 14:47:41
miriam11: No logiczne że pon dochtór nie przywiezie pacjenta za 6.91zł. no ale od czego jest OSP.
2021-02-19 16:53:08
koszor: Ogłupiania ciąg dalszy: nowe warianty- niekończące się szczepienia. Najpierw Szumowski twierdził, że maski nic nie pomagają. Potem zmusił naród do ich noszenia. Teraz Niedzielski i spółka uznali, że te maski i przyłbice nic nie dają. Trzeba chodzić w FFP2, dalej pewnie pampersa na mordzie każą nosić.
2021-02-19 16:56:38
koszor: Strażacy - nie widzicie, że cały atak jest skierowany na starszych ludzi? Dla globalistów są balastem, więc szczepią ich na potęgę. Powikłania tłumaczą, że to nie jest NOP, ale POP. Z kolei, jeśli ktoś umiera - wytłumaczeniem jest podeszły wiek i choroby współistniejące. Zgroza!
2021-02-19 17:15:46
Oko: Z kolei Czechów już tak pogięło, że będą mieli nakaz noszenia dwóch maseczek naraz.
2021-02-19 17:51:55
Oko: Dla minusujących: "Látkové roušky, které si od loňského jara Češi ve velkém šili svépomocí, zastaraly, respektive úřady je přestaly uznávat jako vhodný prostředek ochrany před šířením koronaviru. Nejpozději v pondělí vyjde nařízení, podle kterého už budou muset lidé na návštěvu obchodu nebo cestu v MHD vyrazit s respirátorem FFP2/KN95/N95 či dvěma chirurgickými rouškami položenými na sobě, což se výrazně prodraží."
2021-02-19 21:26:38
Kankee: Koszor- delikatnie sugeruję abyś odwiedził psychiatrę.
2021-02-20 11:56:26
M53: Boszszszszszsz... znowu czują teorie spiskowe. Ja na razie widzę, że co facet, to maseczka pod nosem. Takiemu to życzę powikłań. A dla antyszczepionkowców ekstra mutant powinien się pojawić i ich trochę przetrzebić. Może by dotarło coś do tych pustych łbów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: