Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Biżuteria z udaremnionego przemytu na sprzedaż

Śląska KAS sprzedaje biżuterię przechwyconą wiele lat temu w Cieszynie. Na przejściu granicznym w Cieszynie – Boguszowicach, jeszcze w czasach gdy kontrole graniczne były standardem, obywatel Turcji usiłował przemycić złotą biżuterię, której wartość obecnie szacuje się na 232 tysiące złotych. Teraz przechwycona wtedy kontrabanda trafiła na licytację.

Biżuteria miała zostać przemycona przez obywatela Turcji, który nie zgłosił towaru do odprawy celnej. Cieszyńscy celnicy jednak nie dali się zwieść i udaremnili starania przemytnika. W skład przejętych towarów, które można kupić wchodzą: łańcuszki, pierścionki z kamieniami, sygnety, bransoletki i kolczyki - Biżuteria wiele lat temu została zatrzymana podczas kontroli celnej na przejściu granicznym w Cieszynie Boguszowicach. Złotych wyrobów jubilerskich do odprawy celnej nie zgłosił obywatel Turcji. Po zakończeniu postępowania złota biżuteria trafiła do sprzedaży. Według opinii rzeczoznawcy obecnie wartość złotej biżuterii z Turcji wynosi ponad 232 tys. złotych – wyjaśnia śląska KAS.

Oferty nabycia biżuterii można składać do dziś 19 lutego 2021 r. drogą pocztową lub osobiście w siedzibie Urzędu Skarbowego w Cieszynie. Wartość szacunkowa wynosi 232.180,00 zł, natomiast wartość wywołania wynosi 75% wartości szacunkowej tj. 174.135,00 zł.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-19 15:31:24
1234567890: A ni ma tp przypadkiem tombak...
2021-02-19 17:11:52
EwaKasia: na pewno chętni będą się pchać drzwiami i oknami
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: