Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strategiczna inwestycja

Szpital reumatologiczny w Ustroniu nie rezygnuje z kluczowego projektu. Placówka ogłosiła kolejny przetarg na wykonawcę przy budowie nowego bloku operacyjnego. Termin składania ofert został przesunięty do 18 września.

Rocznie w Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Zietka w Ustroniu, leczy się 5,5 tys. pacjentów.

W dokumentacji przetargowej napisano m.in., że prace dotyczą przebudowy szóstej kondygnacji bloku łóżkowego w Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Zietka w Ustroniu. Chodzi m.in. o wyburzenie ścian działowych i zmianie wyposażenia dawnej portierni oraz zmianie wyposażenia sprężarkowni. Osobny przetarg zostanie rozpisany na dostawę sprzętu i urządzeń medycznych.

Szpital ogłosił drugi przetarg na budowę sali. Pierwszy unieważniono w maju. Wystąpiły wówczas nie tylko błędy formalne, ale chodziło także o wysokość złożonych ofert, które znacznie przewyższały nakłady.
Po zrealizowaniu inwestycji chorzy i lekarze będą mieli do dyspozycji dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach. Budowa nowych sal nie byłaby możliwa bez unijnego dofinansowania. W 2018 roku szpital pozyskał 10 mln zł z funduszy UE, poprzez Regionalny Program Operacyjny woj. śląskiego.

anszaf

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: