Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stracił na „Baltic Pipe”

Aż 76 tysięcy złotych tys. zł stracił mieszkaniec naszego powiatu, który skorzystał z oferty reklamowanej na facebooku i „zainwestował” w spółkę o nazwie Baltic Pipe.  Aby zacząć „zarabiać” musiał podać swoje dane… co było dalej?

 

Sam napisał do oszustów

Mieszkaniec naszego przeglądając Internet, a dokładniej facebooka, natrafił na reklamę zachęcającą do szybkiego zarobku poprzez inwestycje akcje spółki o nazwie Baltic Pipe. Mężczyzna wpisał swoje dane osobowe w formularz zgłoszeniowy i nie musiał długo czekać…

Wystarczyło przelać i podać dane do konta…

Zadzwonił konsultant, który poinformował go, że jeżeli jest zainteresowany ofertą, jedyne co musi zrobić na początek to wykonać przelew na kwotę 850 złotych.

- Następnie skontaktował się z  nim jego opiekun, który przekaże szczegóły transakcji. Przestępcy finalnie przejęli dane do konta bankowego i ukradli wszystkie oszczędności oraz zaciągnęli kredyt. Łącznie poky stracił 76 tysięcy złotych – informuje podkom. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Policja zaleca wysoką ostrożność przed podjęciem decyzji o finansach za pośrednictwem telefonu i komputera.  Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na Policji.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-10 08:55:38
SAZAVA: Już mi przestaje być żal takich poszkodowanych....tyle się o tym mówi...czy ludźmi powoduje pazerność na pieniądze?
2024-07-10 10:51:29
pszeniczny: Osobom trzecim można udostępnić tylko i wyłącznie nr swojego konta.Udostępnić i ...cierpliwie czekać.
2024-07-10 10:52:10
suski: A ten bezczelny redemptorysta, co Polaków hurtem na "stocznię gdańską" oszukał - co z nim? ostatnio wiem, że u niego wierchuszka PiS zbiorowo zajoba odstawiała, ale to już jakiś czas minął.
2024-07-10 14:14:02
1234567890: Tia szybki piniądz,a robić nie ma komu:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: