Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stok i Szok!

Po raz kolejny ekipa Freestyle City postawiła na niecodzienne rozwiązania w przestrzeni publicznej. Tym razem wolontariusze z Cieszyna wraz z Instruktorami Szkoły Narciarskiej Nartus z Istebnej, Olimpijczykiem Michałem Ligockim oraz przedstawicielem Beskidzkiego GOPR przeprowadzali akcje Ferie na Stoku organizowaną przez Galerię Handlową Focus Mall w Rybniku.

Pierwszym wyzwaniem było postawienie prawdziwego stoku narciarskiego i ściągniecie śniegu. Centrum Rybnika przypominało raczej początek wiosny wiec po raz kolejny musieliśmy udowodnić, że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych i zorganizować prawdziwą zimę. – Mówi organizator Wojciech Małysz ze studia marketingu sportowego Open2be z Cieszyna. Przez 3 dni Instruktorzy przeszkolili blisko 90 młodych narciarzy w wieku od 4 do 8 lat. Szkoleniom towarzyszył fotograf wywołujący zdjęcia dla dzieci na bieżąco w pomieszczeniach Galerii, gdzie również zorganizowano pokaz mody narciarskiej. Organizowane konkursy z nagrodami oraz darmowe karnety do Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń w Istebnej stanowiły cenne atrakcje. – W ten sposób realizujemy również idee promocji regionalnych marek, miast i regionu. Szkolenie niczym nie różniło się od tego na prawdziwych stokach w Beskidach, a tym bardziej namawiało do ich odwiedzania zimą.  – Zapewnia Instruktor z Nartusa i współorganizator imprezy Michał Paluch.

Galeria Handlowa Focus Mall realizowała przy tym akcję społeczną Bezpieczne Ferie, z udziałem policji. Wykorzystano również ekspozycje fotografii zimowych sportów ekstremalnych wystawianą wcześniej w ramach Extreme Design Gallery w Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.  Organizatorzy przywieźli łącznie 120 ton śniegu pokrywając nim blisko 200 metrów kwadratowych stoku. Dla większości maluchów, nie kryjących fascynacji był to pierwszy kontakt z nartami w ich kilku letnim życiu.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: