Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sto złotych za chodnik

Straż Miejska w Cieszynie, jak do tej pory nie ukarała nikogo za nieodśnieżone chodniki. Funkcjonariusze stosowali jedynie pouczenia, jednak w końcu taryfa ulgowa się skończy i zalegający śnieg może nas kosztować 100 złotych.

Za utrzymanie chodnika w odpowiednim stanie czystości – czyli także za odśnieżanie – odpowiadają zarządcy ulic oraz właściciele posesji. W przypadku niedopełnienia obowiązków straż miejska może nałożyć mandat.

- Często oprócz śliskich chodników, niebezpiecznie są także schody w sklepach i urzędach. Wejścia do nich wyłożono śliską terakotą. Często pokonanie tych kilku metrów stanowi nie lada wyzwanie. Niestety zimowe pułapki wielu z nas bardzo uprzykrzają życie – podkreśla pani Mariola.

Warto więc pamiętać -”Kto wbrew swemu obowiązkowi nie dokonuje odpowiedniego zabezpieczenia miejsca niebezpiecznego dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze aresztu albo grzywny” – informuje wyraźnie Art. 72 Kodeksu Wykroczeń. Za niewłaściwe utrzymanie i nie zapewnienie bezpieczeństwa strażnicy miejscy mogą ukarać właścicieli mandatem nawet w wysokości 500 zł.

Pamiętajmy, że śliski chodnik możemy posypać jedynie materialami szorstki, na przykład dobrze nam znanym piaskiem. Zabronione jest stosowanie popiołu i żużlu, czy też soli. 

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: