Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Startuje święto dźwięku

Startuje 20. Jubileuszowa edycja Festiwalu Viva il Canto! Już dziś pierwszy koncert na dziedzińcu zamku w Kończycach Małych.


Od 20 lat Viva il Canto rozbrzmiewa w naszym regionie, gromadząc miłośników muzyki wokalnej. Już dziś (28.08.2011r.)początek muzycznych uniesień w naszym regionie. Zaczyna się magicznie – na dziedzińcu zamku w Kończycach Małych. W pierwszym dniu festiwalu zabrzmią przeboje z „Księżniczki czardasza” Emmericha Kálmána – prawdziwej gwiazdy gatunku. To dla niej kompozytor napisał „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo” czy „Bo to jest miłość”.  Muzyczne widowisko na podstawie operetki przygotował zespół Teatru Muzycznego w Gliwicach. Bilety na ten niezwykły koncert  w plenerze kosztują 40 zł. Początek koncertu o godz. 19.00.

W poniedziałek (29.08.2011r.)w programie festiwalu Viva il Canto- muzyka sakralna. O godz. 19.30 w Kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie rozpocznie się koncert „Perły muzyki sakralnej”. „Ave Maria”, „Pater Noster”, „Lacrimosa”, „Panis Angelicus” – to prawdziwie anielskie dźwięki. Obok świetnie znanych utworów takich mistrzów, jak Bach, Mozart, Monteverdi czy Palestrina zabrzmi najnowsza muzyka sakralna, m.in. dzieła Józefa Świdra, wybitnego kompozytora, związanego ze Śląskiem Cieszyńskim. Ten koncert przygotowany został w myślą o dwóch, szczególnych dla kościoła instrumentach – trąbce i organach. Nie zabraknie oczywiście głosów, w tym brzmienia odnoszącego liczne sukcesy i niezwykle lubianego w Cieszynie Chóru Kameralnego „Ad libitum”. Będzie to muzyczna podróż od baroku do współczesności. Cena biletu na ten koncert to 20 zł

W kolejnych dniach na festiwalu m.in. piosenki Przybory i Wasowskiego w jazzowych aranżacjach oraz "Tosca" prosto z Metropolitan Opera!

Szczegółowy program festiwalu - www.vivailcanto.pl

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: