Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stare tablice na złom

1 maja zaczęły obowiązywać w naszym kraju nowe, europejskie wzory tablic rejestracyjnych. Stare tablice - z polską flagą zamiast unijnych gwiazdek - trafiły na złom. Szefowie wydziałów komunikacji zamierzają wezwać ministra transportu Jerzego Polaczka do wypłaty odszkodowań za poniesione straty.


W cieszyńskim Starostwie Powiatowym nie myślą jednak o stawianiu tej kwestii na ostrzu noża. Tutejszemu Wydziałowi Komunikacji pozostało bowiem około stu kompletów starych tablic rejestracyjnych.
- To nie jest znacząca ilość. Dbając o własną kieszeń staraliśmy się zamawiać jak najmniej starych tablic. Dzięki temu prawie wszystkich się pozbyliśmy - mówi Grzegorz Faruzel, zastępca kierownika Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.


Dodaje, że wśród tablic, które pozostały, aż osiemdziesiąt to kwadratowe tablice na przyczepy. - Co roku takich tablic schodziło w naszym powiecie około stu sztuk, dlatego w ubiegłym roku taką właśnie ilość zamówiliśmy. Tymczasem niespodziewanie przestały iść. Zamówienie składaliśmy jednak, gdy jeszcze nikt nie przypuszczał, że zaczną obowiązywać nowe, unijne tablice rejestracyjne - tłumaczy G. Faruzel.
Nieaktualne już tablice zostaną wkrótce zniszczone. W ich miejsce wyprodukowane będą tablice z identycznymi numerami i z gwiazdkami zamiast polskiej flagi.

źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: