Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stara "jedynka" do remontu? Samorządowcy apelują do marszałka

Starostowie powiatów: bielskiego i cieszyńskiego, a także wójtowie i burmistrzowie Cieszyna, Dębowca, Goleszowa, Jasienicy i Skoczowa skierowali do marszałka Jakuba Chełstowskiego apel dotyczący wyremontowania Drogi Wojewódzkiej 944, łączącej Cieszyn i Bielsko-Białą - starej DK1.

O jej pogarszającym się stanie pisaliśmy w 2018 roku: Zapomniana, niebezpieczna droga. - W tej chwili nie planujemy remontu tej drogi. Oczywiście jest potrzebny. Jednak obecnie brak jest funduszy na to przedsięwzięcie - mówił nam wtedy Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Identyczne stanowisko zajął w listopadzie ubiegłego roku marszałek Chełstowski, który w odpowiedzi na pismo radnego Andrzeja Molina także pisał o braku pieniędzy na przeprowadzenie remontu.

Samorządowcy z naszego regionu nie ustają jednak w staraniach o realizację inwestycji. - Wybudowana droga ekspresowa S52 w żaden sposób nie zastąpiła obecnej drogi wojewódzkiej. Jest również alternatywną drogą przy zdarzeniach powodujących zamknięcie ruchu na drodze ekspresowej - piszą we wspólnym liście.

Ich działania poparł radny Molin, który skierował ponowną interpelację do marszałka:KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-19 07:51:13
krzysztof mm: na remont jedynki pieniędzy brakuje - nie brak ich natomiast na radiomaryję i rydzykowe biznesy, na obajtkowe przekręty, na luksusy i bajońskie pensje w Lasach Państwowych, goebbelsowską propagandę TVPiS, na komisję Macierewicza badająca wybuchy parówek, wyburzaną dziś elektrownie w Ostrołęce za 1,5 miliarda, na respiratory-widma od handlarza bronią, na aferę z majowymi wyborami, samoloty dla żony Kuchcińskiego, lipne maseczki sprowadzane najdroższym na świecie transportem, miliardy idą co roku dla biskupów i kleru katolickiego, lista ciągnie się bez końca
2021-03-19 09:51:03
kierowca_bombowca: Jak UNIA 70-80% nie sfinansuje to nie ma na nic kasy, ale dla toruńskiego oligarchy zawsze się znajdą.
2021-03-19 11:10:06
RysiekK22: piniondze poszły na luksusy (ałtostraty , ekspresufki, lotniska, pendoliny itp - a obecnie na CPK ) wie ni ma na potrzeby podstawowe : kolej , drogi NAPRAWDĘ niezbędne, zbiorkom miejski itp
2021-03-19 13:18:13
krzysztof mm: Są pieniądze? są, tylko trzeba chcieć, no i mieć układy w PiS ===> Pensjonat Zatoka Aniołów w Łebie to kolejna posiadłość należąca do Daniela Obajtka. Jak się okazuje część wyposażenia budynku i pensja pracowników zostały sfinansowane za pieniądze z unijnego projektu, który miał wspierać rybaków. Program nadzoruje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, której w latach 2015-2017 przewodził Daniel Obajtek.
2021-03-19 15:47:56
św. Patryk.: kto mówi że nie ma pieniędzy? - komisja Macierewicza 10 mln zł, lekką ręką
2021-03-19 19:36:17
SramDoZlewu: Jest kasa, tylko nie dla wszystkich, jak głosowaliście, tak macie. Podobno mohery mają dostać 14 , a później 15 emeryturkę, a i tak po wprowadzeniu nowych podatków będą przymierać głodem, hahaha
2021-03-19 19:38:41
św. Patryk.: a jak doić Polaków dobrze wie prezes Orlenu Obajtek, ten z "aurą od Boga" - oto ropa naftowa dwa razy tańsza niż za czasów PO, a ceny benzyny wyższe niż w tamtym okresie ====> tvn24.pl/biznes/moto/ropa-podwyzki-cen-na-stacjach-paliw-rosna-prognozy-bm-reflex-e-petrol-5047772
2022-10-29 14:51:48
Anakin324: Wpisów i komentarzy głupoty nie brak. Co niektórzy tacy jak np. "sw patryk" czy "krzysztof mm" traktują reportaże OX.PL a jednoczenie możliwość własnych komentarzy, jako swego rodzaju polityczny manifest i okazje do anonimowej zemsty słownej na oponentach politycznych. To nic innego jak oznaka słabości i niedojrzałości psychicznej tych ludzi, którzy w sytuacji jawnej dyskusji "oko w oko" nie byliby w stanie "wypierdnąc nawet jednego słowa.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: