Stadion przy Al. J. Łyska wypięknieje
W kwietniu 2017 roku Rada Miejska Cieszyna dała zielone światło Burmistrzowi do prowadzenia działań zmierzających do modernizacji stadionu miejskiego przy al. J. Łyska w Cieszynie. Wraz z początkiem roku Burmistrz Ryszard Macura potwierdził, iż zadanie to będzie realizowane i zostało ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej na rok 2018.
Duża inwestycja, którą będziemy realizować w tym roku to budowa stadionu lekkoatletycznego. W tej chwili jesteśmy na etapie kończenia projektu. Chcemy na początku roku ogłosić przetarg na realizację budowy tego stadionu. Wartość zadania szacowana jest, razem z wyposażeniem, na około 7,5 mln zł. W kwietniu będziemy składać wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli ubiegać się o kwotę blisko 2 mln zł. To będzie też duża rekompensata tego całego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że ten stadion uda nam się wykonać jeszcze w roku 2018 – mówił na konferencji prasowej (29.12) włodarz Ryszard Macura.
Jak podaje cieszyński magistrat zakres zadania inwestycyjnego obejmuje:
- Przebudowę urządzeń lekkoatletycznych dla osiągnięcia stadionu z bieżnią kategorii VA wg wymogów PZLA i IAAF – możliwość przeprowadzania Mistrzostw Polski w wybranych konkurencjach i mitingów ogólnopolskich, zawodów okręgowych, lokalnych i szkolnych, w tym: bieżnia lekkoatletyczna okólna o długości 400m i nawierzchni z pełnego poliuretanu (4 tory okrężne – promień R=38,0 m, 6 torów prostych do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m przez płotki); rów z wodą do biegów z przeszkodami; dwuścieżkowa, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku – rozbiegi z pełnego poliuretanu; skocznia do skoku wzwyż + dwie takie skocznie treningowe; dwie dwustronne skocznie do skoku o tyczce – rozbiegi z pełnego poliuretanu; dwie rzutnie do rzutu oszczepem z sektorem rzutów z trawy naturalnej i rozbiegiem z pełnego poliuretanu; rzutnia do rzutów dyskiem i młotem skierowana na nawierzchnię trawiastą; rzutnia do pchnięcia kulą; budowa dwukondygnacyjnego budynku wieży sędziowskiej.
- Przebudowa boiska piłkarskiego – wykonanie: drenażu, urządzeń zraszających, nowej nawierzchni z trawy naturalnej o wymiarze pola gry 63 x 100 m, wiat dla zawodników rezerwowych z miejscami siedzącymi (2 szt. na 16 miejsc każda), trybuny dla kibiców gości – 49 miejsc siedzących;
- Budowa budynku toalety publicznej wraz z pomieszczeniem magazynowym;
- Postawienie zespołu dwóch prefabrykowanych kontenerów magazynowych;
- Wykonanie trybun zadaszonych dla gospodarzy – łącznie 738 miejsc siedzących (3 trybuny po 246 miejsc);
- Wykonanie sektora dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (8 miejsc siedzących i 5 wydzielonych miejsc na wózki inwalidzkie);
- Wykonanie oświetlenia pomocniczego dla treningów;
- Wykonanie nawierzchni utwardzonych z kostki betonowej (m.in. dojścia i dojazdy);
- Wykonanie nowego ogrodzenia obiektu.
Pisaliśmy: Zielone światło dla stadionu lekkoatletycznego
MSZ
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.