Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Środki pirotechniczne nie wybaczają błędów i głupoty

Sylwester i Nowy Rok, to dni wspaniałej zabawy, balów trwających do białego rana i wystrzeliwania fajerwerków. Pamiętajmy jednak, aby towarzyszący nam dobry nastrój nie wpłynął negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność.

Zabawa, zabawą jednak środki pirotechniczne nie wybaczają błędów i głupoty. Niewłaściwe obchodzenie się z pirotechniką może być powodem kalectwa. Przede wszystkim należy używać tylko środków z pewnego źródła – przestrzega policja.

Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego i początek Nowego Roku był dla nas miły i bezpieczny.

- Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się różnego rodzaju wyrobami pirotechnicznymi. Przed ich użyciem zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być ona napisana w języku polskim. Nie kupujmy fajerwerków niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby wyrobami takimi bawiły się dzieci, zwłaszcza bez opieki dorosłych - przestrzega policja -  Przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków dzieciom jest przestępstwem zagrożonym karą  do 2 lat więzienia. Niewłaściwe wykorzystanie petard, sztucznych ogni i podobnych wyrobów może spowodować narażanie życia i zdrowia. Ponadto może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną użytkownika.

Pamiętajmy - odpalanie petard przez dzieci czy osoby będące pod wpływem alkoholu jest wielką nieodpowiedzialnością. Nie odpalamy fajerwerków w pomieszczeniach, na balkonach, czy innych miejscach, gdzie spadająca raca mogłaby spowodować pożar. Odpalając petardę oddalmy się od innych osób. Pamiętajmy też o tym, że  co roku fajerwerki są coraz mocniejsze i efektowniejsze, a co za tym idzie są bardziej niebezpieczne. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: