Srebro i złoto dla cieszyńskich funkcjonariuszy

Cieszyńscy policjanci, jako skład drużyny śląskiej, zdobyli drużynowo drugie miejsce podczas finału Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”w Pile.

Niedawno informowaliśmy o sukcesach policjantów służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie Pisaliśmy: Cieszyńscy policjanci najlepsi  Równie dobrze spisali się podczas finału Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”.

W klasyfikacji drużynowej policjanci z KPP Cieszyn wywalczyli srebro. Indywidualnie również zajęli bardzo wysokie lokaty:

W kategorii najlepszy policjant operacyjny w kraju zwyciężył policjant reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Cieszynie!

W kategorii najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo - śledczą II miejsce w kraju wywalczył kierownik drużyny podkomisarz Adam Łosiński - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu!

W kategorii technik kryminalistyki bardzo dobrą lokatę zajął starszy aspirant Maurycy Jasnos z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, który wywalczył VI miejsce, natomiast pośród mundurowych walczących o tytuł najlepszego policjanta dochodzeniowo – śledczego wysokie, 10 miejsce w kraju zdobył aspirant Rafał Michalik z cieszyńskiej służby kryminalnej.

Podczas dwóch pierwszych dni trwania finału konkursu, organizowanego przez Szkołę Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP, Biura Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej KGP oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, 17 grup reprezentujących garnizony poszczególnych województw, w tym garnizon Stołeczny, stoczyło zaciętą rywalizację w następujących konkurencjach:

• sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia;
  • test wiedzy zawodowej,
  • sprawdzian wiedzy praktycznej,
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich,
  • sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W klasyfikacji generalnej tytuł „Najlepszej Drużyny Służby Kryminalnej Roku 2023”, zdobyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Druga drużyną w kraju została drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ( reprezentowana przez policjantów KPP Cieszyn), a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.