Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńscy policjanci najlepsi

W klasyfikacji drużynowej policjanci służący w KPP Cieszyn zwyciężyli, a w indywidualnej mogą pochwalić się tytułem najlepszego policjanta operacyjnego i najlepszego technika kryminalistyki oraz trzeciego w województwie policjanta nadzorującego.

Od 15 maja toczył się ostatni etap rywalizacji stróżów prawa w konkursie "Policjant Służby Kryminalnej garnizonu śląskiego roku 2023". 24 maja br. nastąpiło jego ostateczne rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców. Laureatami wojewódzkich zmagań zostali policjanci służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. W czerwcu będą podczas ogólnopolskiego finału reprezentować śląską policję.

- Eliminacje wojewódzkie miały na celu wytypowanie najlepszej drużyny, która następnie będzie reprezentować nasz garnizon w konkursie ogólnopolskim. W zmaganiach brali udział policjanci, którzy na co dzień pracują przy obsłudze zdarzeń kryminalnych. W skład każdej grupy wchodziło czterech policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz policjant, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą – relacjonuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP Cieszyn.

Konkurs podzielony był na kilka etapów, obejmujących zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

  • sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus);
  • sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy);
  • sprawdzian umiejętności strzeleckich;
  • sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

W Szkole Policji w Katowicach przeprowadzona została konkurencja sprawdzianu umiejętności na miejscu zdarzenia w formie oględzin i sporządzeniu stosownej dokumentacji.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się 24. Maja br. w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej. Laureatów zmagań wyłoniła komisja, natomiast nagrody wręczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka oraz Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Radosław Kacprzak.

W klasyfikacji generalnej drużyn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, która będzie reprezentowała garnizon śląski na w ogólnopolskim finale. Drugie miejsce należało do stróżów prawa z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli następujący policjanci:

W kategorii policjant nadzorujący:  III miejsce wywalczył podkom. Adam Łosiński - Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu

W kategorii policjant operacyjny:   I miejsce zdobył policjant reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Cieszynie

W kategorii technik kryminalistyki I miejsce zajął st. asp. Maurycy Jasnos z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie

 

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-05-25 16:48:42
1234567890: A sprawdzian z obsługi granatnika gdzie?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: