Srebrny Libura w biegu na 100 metrów

W Radomiu trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 20. Sebastian Libura, pochodzący ze Strumienia, zdobył srebrny medal w biegu na 100 metrów. Zawodnika MOS CSiR Dąbrowa Górnicza zobaczymy w akcji jeszcze dwa razy.

Sebastian Libura rozpoczął zmagania w Radomiu od zwycięstwa w biegu eliminacyjnym na 100 metrów – spośród wszystkich zawodników z czterech biegów elimiacyjnych uzyskał drugi najszybszy czas (10.73). Zawodnik MOS CSiR Dąbrowa Górnicza poprawił się w finale o blisko jedną dziesiątą sekundy – 10.64 – i ostatecznie zdobył srebrny medal. Ze zwycięstwa radował się zdecydowany faworyt i zarazem obrońca tytułu mistrza kraju juniorów, Marek Zakrzewski, który zwyciężył z czasem 10.44.

Sprinter ze Strumienia będzie miał jeszcze niejedną okazję, aby w Radomiu stanąć na podium. W sobotnie popołudnie przystąpi, wraz z bratem Jakubem, do rywalizacji sztafet 4x100 m, a jutro zobaczymy 18-latka w finałowym biegu na 200 m, gdyż pomyślnie przebrnął przez dzisiejsze eliminacje.