Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprzęt gastronomiczny niezbędny w każdej kawiarni

Kawiarnia to wyjątkowy lokal gastronomiczny, który kojarzy się z przyjemnym spędzaniem czasu. Apetyczne ciasta, aromatyczna kawa, przytulne wnętrza to cechy, jakimi powinien charakteryzować się dobry lokal. Jego wyposażenie to tylko częściowo wystrój sali. Równie ważne jest zaaranżowanie nowoczesnego i ergonomicznego zaplecza, a więc wybór sprzętu dla gastronomii — urządzeń chłodniczych, szaf i witryn, naczyń, akcesoriów oraz zmywarki.

Zastanawiasz się, jakie wyposażenie jest niezbędne w kawiarni? Wszystko zależy od tego, jakie menu oferujesz swoim gościom. Wiele tego typu lokali serwuje nie tylko wyborne desery, ale też ma propozycje śniadaniowe czy lunchowe. Wówczas potrzebujesz sprzętu gastronomicznego, który sprawdzi się w tworzeniu nie tylko dań słodkich, lecz również wytrawnych. Innym, bardzo ważnym elementem działalności kawiarni jest oczywiście serwowanie napojów — świeżo wyciskane soki czy prawdziwa włoska kawa, one też powstają z pomocą zaawansowanych urządzeń.

Sprzęt dla gastronomii potrzebny w kawiarni

Picie kawy z przyjaciółmi czy rozkoszowanie się smacznym deserem to jedne z ulubionych czynności Polaków. Stąd rosnące zainteresowanie kawiarniami, nie tylko pod względem miejsc wartych odwiedzania, jak również pomysłów na biznes. Jednak nie każdy inwestor wie, z jakimi wyzwaniami przyjdzie mu się zmierzyć na etapie kompletowania sprzętu dla gastronomii. O pomoc w określeniu jakie urządzenia będą niezbędne, został poproszony przedstawiciel sklepu Technica.

W kawiarni niezbędne okażą się:

  • urządzenia chłodnicze — zarówno te do przechowywania artykułów spożywczych na zapleczu, jak również te, stanowiące element wyposażenia sali. W tej drugiej roli sprawdzą się przeszklone witryny z półkami (również obrotowymi), które pozwolą w widoczny i estetyczny sposób wyeksponować ofertę. Ciasta, desery, sałatki, które wymagają odpowiednio niskiej temperatury w urządzeniu chłodniczym zachowają walory smakowe i wizualne nawet przez kilkanaście godzin,
  • zmywarki gastronomicznej — trudno wyobrazić sobie codzienne porządki w kawiarni bez zmywarki gastronomicznej. Z powodzeniem zastąpi ona pracę rąk ludzkich nie tylko myjąc szkło czy talerze, ale także dezynfekując je,
  • ekspres do kawy —według wielu to serce każdej kawiarni. Zaserwuj swoim gościom aromatyczny napój, jakiego nie przyrządzisz sobie w domu,
  • akcesoria barmańskie — niezbędne zwłaszcza w kawiarniach, w których część oferty stanowią drinki. Do ich przyrządzania niezbędne okażą się kostkarki, syfony, shakery, coolery czy sety,
  • zastawa stołowa — jeśli Twoja oferta uwzględnia głównie napoje i desery, będziesz potrzebował szklanek w różnych rozmiarach i formach, a także małych talerzyków. Oprócz tego niezbędne będą sztućce, elementy dekoracyjne, pojemniki.

Urządzenia dla gastronomii to cała plejada mebli, sprzętów AGD dużego i małego, elementów ozdobnych oraz przyborów i akcesoriów. Zwracając uwagę na wybór dobrej jakości produktów wyrażasz szacunek oraz troskę o swoich klientów. Z ekonomicznego punktu widzenia lepiej zainwestować w dobrej klasy urządzenia dla gastronomii, które posłużą Ci przez wiele lat, niż wymieniać je lub naprawiać co sezon.

Czym kierować się kupując wyposażenie do gastronomii?

W kwestii wyposażenia do gastronomii nie powinieneś uznawać żadnych kompromisów. Wybieraj tylko takie produkty, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Naczynia ze szkła efektownie wyeksponują Twoje dania, np. piętrowe desery. Równie ciekawym pomysłem na prezentację potraw jest umieszczanie ich na nietypowych, czarnych, kamionkowych cz kryształowych talerzach. W kwestii sprzętu AGD (np. zmywarki gastronomiczne) zdaj się na uznane w branży marki i zaawansowane rozwiązania. Zwróć uwagę na pobór energii elektrycznej oraz ładowność.

Artykuł sponsorowany

 

 

źródło: ox.pl
dodał: ES
To również może Ciebie zainteresować: