Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprężynowe czy piankowe - jakie materace do łóżka wybrać, aby zadbać o zdrowy sen?

Efektywny sen jest bardzo ważny dla zdrowia. Kiedy jesteśmy wyspani, dobrze się czujemy i mamy mnóstwo energii do działania. Jaki materac zagwarantuje nam najwyższy komfort nocnego wypoczynku? Wybrać materac sprężynowy czy piankowy? Polecamy materace firmy Hilding Anders: w ofercie producenta znajdziemy wyjątkowe produkty zapewniające zdrowy sen.

Zalety materacy sprężynowych

Pierwszym typem materacy do łóżka, które możemy wybrać, są materace sprężynowe: bonellowe, kieszeniowe lub multipocket. Głównym elementem ich konstrukcji są sprężyny. W materacach bonellowych sprężyny są ze sobą połączone, w materacach kieszeniowych i multipocket, każda z nich znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce. To nowoczesne rozwiązanie, które ma wiele zalet:

  • materace kieszeniowe i multipocket gwarantują elastyczność punktową. Oznacza to, że powierzchnia materaca ugina się tylko w miejscu nacisku. Zapewnia to odpowiednie podparcie całej sylwetki, a tym samym zdrowy, wygodny sen,
  • w materacach multipocket sprężyny są mniejsze, dzięki temu jest ich niemal dwa razy więcej, a my możemy liczyć na jeszcze stabilniejsze podparcie ciała. To szczególnie ważne dla osób, które cierpią na problemy z kręgosłupem. Takim materacem jest materac Hilding Electro: idealnie dopasowuje się do kształtu ciała oraz przyjmowanej przez podczas snu pozycji. Wybierając ten materac, będziemy spać głębokim, regeneracyjnym snem,
  • w wielu modelach stosowane są sprężyny o różnej twardości, które tworzą siedem stref, odpowiadających zróżnicowanym potrzebom poszczególnych partii ciała. Pozwalają na pełne rozluźnienie mięśni, pozbycie się wszelkich napięć i regenerację całego organizmu. Dzięki temu rano wstajemy wypoczęci, w pełni rozluźnieni i bez dolegliwości bólowych. Takie rozwiązanie znajdziemy m.in. w materacu Hilding Flamenco.

Hilding Anders gwarantuje szeroką ofertę materacy na sprężynach gwarantujących zdrowy sen. Najwyższej jakości materacy i akcesoriów szukajmy również pod markami: Sleepmed by Hilding oraz Fit.4.Sleep by Hilding, które współpracują z uznanym producentem.

Zalety materacy piankowych

Czy materace piankowe gwarantują równie bezpieczny sen? Jak najbardziej! Pianki idealnie dopasowują się do krzywizn naszego kręgosłupa. Producenci wykorzystują różne rodzaje pianek: wysokoelastyczne, lateksowe i termoelastyczne. W jaki sposób dbają one zdrowy sen? Co je charakteryzuje, jakie są plusy wyboru materaca piankowego?

  • pianka wysokoelastyczna (HR) zapewnia wysoką elastyczność punktową i precyzyjnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Co więcej, porowata struktura pianki sprzyja wentylacji – dlatego ten materac doskonale nadaje się dla alergików! Przykładem takiego materaca jest materac Hilding Congo z antyalergiczny pokrowcem Cashemere. Pochłaniania on nawet do 40% wilgoci z otoczenia i zapewnia optymalne środowisko snu,
  • pianka lateksowa również poprawia jakość snu. Lateks jest materiałem antyalergicznym oraz antybakteryjnym, charakteryzuje się też wysoką elastycznością: ułatwia przepływ krwi i niweluje wszelkie uciski. Materac Hilding Melody będzie doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy poszukują stabilnego wsparcia dla kręgosłupa podczas nocnego odpoczynku!
  • pianka termoelastyczna reaguje na naszą temperaturę i nasz ciężar: ugina się lub rozprostowuje, dopasowując się do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli cierpimy na problemy ortopedyczne, materac Hilding Salsa będzie idealnym wyborem! Pianka termoelastyczna redukuje naciski i relaksuje mięśnie, wspomagając regenerację naszego organizmu. Ponadto ten materac ma właściwości przeciwodleżynowe.

Sprężyny czy pianka?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno materace sprężynowe, jak i materace piankowe mają swoje mocne strony. Dlatego zwracajmy również uwagę na inne cechy materacy, w tym na ich twardość oraz jakość. Najwyższą jakość znajdziemy w produktach marki Hilding, które gwarantują nam zdrowy sen.

Nie zapominajmy również o odpowiedniej poduszce do spania. Powinna zapewniać właściwe podparcie w okolicach naszej głowy, szyi i karku, zapewniając najwyższy komfort naszego wypoczynku.

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: