Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprawy bardzo ważne

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbyło się spotkanie konsultacyjno – informacyjne dotyczące podniesienia efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Organizatorem była cieszyńska Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna.

Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje nowe przepisy dotyczące specjalnych potrzeb edukacyjnych. Podczas spotkania w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego przybliżyła je Halina Strumieńska-Fober z PPP w Cieszynie.

- Obszar działalności edukacyjnej, jakim jest kształcenie uczniów wymagających specjalnych potrzeb edukacyjnych jest sprawą bardzo ważną. Resort przygotował nowe procedury postępowania i myślę, że przepisy, które niebawem się pojawią zostaną przeniesione do waszych środowisk, do pracy pedagogicznej i do waszych szkół  – zwrócił się do zebranych w sali sesyjnej  - Stanisław Kubicius członek Zarządu Powiatu.

W Polsce zostało przeszkolonych już prawie 500 osób, po to, żeby pozyskane informacje mogły trafiać do kolejnych szkół i placówek. 

 

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: