Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła: śmieci w potoku

Problem ze śmieciami w naszych miejscowościach istnieje od wielu lat. Oprócz tego, że są one nagminnie spalane w przydomowych kotłowniach, to często są również podrzucane. Wylądować mogą wszędzie -  w cudzym śmietniku, lesie, jeziorze czy przystanku. Niemiła niespodzianka czekała początkiem listopada na turystów i mieszkańców Wisły, ktoś do potoku  na ul Roztoki wyrzucił 20 worków śmieci.

- 5 listopada jedna z mieszkanek Wisły anonimowo zgłosiła obecność śmieci w potoku, pod mostkiem w stronę ul. Roztoki. Około 20 worków śmieci zawierało odpady z remontu budynku. Śmieci zostały usunięte przez pracowników Miejskiej Służby Drogowej a koszty z tym związane poniosła Gmina Wisła, z której budżetu sfinansowano wywóz nieczystości. Niestety głupota ludzi, którzy utylizują odpady w lasach, potokach i na tzw. dzikich wysypiskach, powoduje ogromne szkody dla środowiska oraz estetyki naszej miejscowości. Należy z tym walczyć i zgłaszać takie przypadki odpowiednim służbom, gdyż za zabroniony proceder wysypywania śmieci, jeśli nie uda się ustalić sprawcy, w konsekwencji zapłacimy my wszyscy! – apelują władze wiślańskiego magistratu.

Jeżeli ktoś zna osobę, która 5 listopada wyrzuciła pokazane na zdjęciach śmieci do potoka, proszony jest  o zgłoszenie do Straży Miejskiej w Wiśle (33/855-25-21). Stróże prawa zapewniają pełną anonimowość.
 

źródło: ox.pl/wisla.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: