Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie z Wicemistrzem Olimpijskim

Historia Janusza Rokickiego wydaje się abstrakcyjną. Stracił nogi, aby zostać Wicemistrzem Olimpijskim osób niepełnosprawnych. 23 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach odbędzie się spotkanie z tą nietuzinkową postacią.

Janusz Rokicki urodził się w Wiśle. Jako nastoletni chłopak został pobity i pozostawiony samemu sobie na torach kolejowych. Tam doszło do większego nieszczęścia. Jadący pociąg przejechał go po nogach, które musiano amputować.

Nie załamał się. Postanowił zaangażować się w sport. Wpierw został Mistrzem Polski w pływaniu, później trenował podnoszenie ciężarów, finalnie decydując się na pchnięcie kula i rzut dyskiem. Trenował pod okiem Zbigniewa Gryżbonia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Cieszynie.

W kolejnych paraolimpiadach zdobywał medale. Trzykrotnie wywalczył wicemistrzostwo olimpijskie w swojej kategorii w pchnięciu kulą – w Atenach (2004), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Zdobywał także medale mistrzostw świata i Europy w tej konkurencji, a także medale mistrzostw Europy w rzucie dyskiem. Jest także Mistrzem Świata i Europy w pchnięciu kulą.

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym sportowcem do Zebrzydowic. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godzinie 17 w Gminnym Ośrodku Kultury. Wstęp wolny!

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: