Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie dot. uchwały krajobrazowej

Już w czwartek (12.09.2019) o 17:00 w sali konferencyjnej oranżerii Zamku Cieszyn odbędzie się spotkanie dotyczące zapisów cieszyńskiej uchwały krajobrazowej. Dzień później, od godziny 10:00 do 14:00, w tym samym miejscu, twórcy uchwały będą pełnić dyżur skierowany głównie do lokalnych przedsiębiorców, architektów, czy też osób związanych z branżą reklamową, podczas którego będzie można skonsultować indywidualne rozwiązania dla poszczególnych lokalizacji.

Jest to ostatnia prosta w drodze do podjęcia uchwały. Planowane pod koniec tygodnia spotkania to ostatnie planowane spotkania z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Uwagi do projektu uchwały można składać do 30 września, które następnie będą rozpatrywane. Jeżeli uwzględnienie będzie pozytywne, stosowne zmiany zostaną naniesione w dokumencie. Ostatnim etapem będzie głosowanie radnych, a następnie (jeżeli radni nie zdecydują inaczej) uchwała wejdzie do lokalnego porządku prawnego. Gdy tak się stanie, nie będzie już możliwości dostosowania odpowiednich zapisów do potrzeb mieszkańców, dlatego właśnie wszystkie konsultacje społeczne są tak ważnym aspektem tworzenia dokumentu.

Twórcom uchwały bardzo zależy na wszystkich opiniach i uwagach. Jak podkreślają, każda jest cenna i każda będzie rozpatrzona — Chcemy tym prazem przede wszystkim posłuchać ludzi. Mamy nadzieję, że opowiedzą o swoich oczekiwaniach, wysłuchać komentarzy. Każda uwaga zostanie rozpatrzona i przeanalizowana. Nie każda będzie mogła zostać uwzględniona, jednak najważniejsze jest osiągnięcie kompromisu, pomiędzy potrzebami, założeniami i krajobrazem – wyjaśniają osoby odpowiedzialne za przygotowanie uchwały.

Podczas ostatnich spotkań dostępna będzie makieta (prezentowana już podczas poprzednich konsultacji społecznych). Dzięki temu będzie można lepiej zobrazować, w jaki sposób będzie prezentowało się miasto po wprowadzeniu odpowiednich zapisów – dzięki makiecie można lepiej zobrazować pewne założenia, na przykład planowane odległości pomiędzy reklamami, odległości reklam od skrzyżowania i wiele innych, praktycznych kwestii – wskazują twórcy uchwały.

Organizatorzy spotkania licząna to, że najważniejsze kwestie wyszły już podczas poprzednich konsultacji, zawsze jednak można jeszcze coś dopracować. Być może komuś nasunęły się nowe uwagi lub ktoś nie mógł wziąć udziału w poprzednich spotkaniach. Spotkanie będzie również okazją, aby dowiedzieć się, jak stosowanie odpowiednich zapisów będzie wyglądało w praktyce i w jaki sposób należy projektować nowe materiały reklamowe, aby uniknąć konieczności późniejszego dostosowania ich do nowych przepisów.

 

Treść projektu uchwały dostępna tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-10 20:33:35
krzysztof.mm: ✍Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby położył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: "Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć".Łk 14,28-29✍
2019-09-10 20:35:05
krzysztof.mm: ✍Roman Giertych: Wczoraj panie Prezesie czytano we wszystkich polskich kościołach ten fragment Ewangelii. Może to Pana natchnie refleksją, że trzeba się rozliczyć z p. Birgfellnerem, który dla Pana budował fundamenty wież i nie otrzymał zapłaty? Jutro pierwsza sprawa w sądzie.✍
2019-09-10 20:49:34
krzysztof.mm: no i takie mamy krajobrazy dzisiaj w Polsce, uchwały tego nie zmienią
2019-09-10 21:10:40
donekT: krzysztof-Q, Pochwaliłbyś Pańcię, ładnie wygląda;) PS W zależności od gustu, możesz również odnieść się do jej kolegów. // https://wiadomosci.ox.pl/samorzadowcy-stela-w-warszawie,59577 //
2019-09-10 21:13:09
donekT: krzysztof-Q, A co Ty sobą od kilku lat, chociażby na tym portalu, swoją postawą "reprezentujesz"? krzysztof-Q, Raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnośnie do ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy? PS Gdzie przeszło dekadę temu udzielał się Pan Giertych??? krzysztof-Q tym sposobem ujawniasz swoje prawdziwe poglądy, zamawianie "pięciu piw" się kłania.
2019-09-10 21:57:32
Selma: Jutro jest 11.
2019-09-11 07:48:52
koszor: krzysztofie, z całym szacunkiem, ale jak możesz się powoływać na Giertycha, który dziesięć lat temu trzymał z Rydzykiem a dzisiaj jest zwolennikiem lgbt?! Bo, co, bo więcej dostał, kameleon jeden? Kaczor i cały PiS jest jaki jest, każdy to widzi, ale biorą Niemców za mordę i domagają się słusznie odszkodowań wojennych.
2019-09-11 09:02:50
krzysztof.mm: wytłumaczę jak katolikowi: po pierwsze spróbuj nauczyć r o z r ó ż n i a ć pomiędzy o s o b a m i, a opiniami czy p o g l ą d a m i jakie głoszą, a z tymi zgadzam się w 100% - po drugie, hasło "trzymał z Rydzykiem" nijak się ma do rzeczywistości, chyba, że kiedyś trzymali dla przykładu jedną poręcz gdzieś tam po drodze, takie samo idiotyczne zafałszowanie popełniasz pisząc, że "RG dziś jest zwolennikiem lgbt" - po trzecie, Giertycha zawsze i wszyscy, ja też, cenili za i n t e l i g e n c j ę, odwagę i bystrość umysłu, ja miałem do niego zastrzeżenia poważne jedynie o mundurki w szkołach, ale to już niekatulane - po kolejne wreszcie to nie kto inny jak Roman Giertych spowodował u p a d e k rządu Kaczyńskiego w 2007, i za to mu cześć i chwała - tak samo, jak za prosty fakt, że potrafił się wycofać ze swoich niektórych błędnych pomysłów - tak, Roman Giertych to bez wątpienia jedna z najciekawszych dzisiaj i z największym potencjałem politycznym postaci w RP +++ [p.s. twoich uwag o Kaczyńskim "biorącym za mordę Niemców" itede nie będę komentował, bo ewidentne idiotyzmy na to nie zasługują]
2019-09-11 10:03:12
koszor: Lawirant. Dynamicznie działał w Lidze Polskich Rodzin( to nie było tak dawno, pamiętamy), teraz wspiera ruchy walczące z rodziną. Dawniej wielkie działacz narodowy, dzisiaj sługus lewackich ideologii. Po prostu plakietka "Bóg-Honor-Ojczyzna" nie przynosiła wystarczająco mamony, więc zmienił drużynę.
2019-09-11 14:41:07
muzzry: Uchwała krajobrazowa nie ma na celu upiększenie Cieszyna, a jedynie zabranie skromnych dochodów mieszkańców, którzy mają swoje posesje przy drogach i wprowadzenie monopolu miasta na pobieranie opłat za reklamy... Najbardziej upiększy cieszyński krajobraz wielkie maszt Playa, na który to samo miasto wydało pozwolenie... Gratulacje za konsekwencje! Miasto zaraz odpowie , to nie my! My mamy związane ręce! To ten Pan, który uciekł do Istebnej - to ja zapytam, czy ustawa krajobrazowa, która zakaże reklam też nie jest pomysłem tego Pana? Też macie związane ręce? Daj żyć mieszkańcom w spokoju i zwracajcie uwagę na to, żeby reklamy były schludne, a nie zakazujcie ich całkowicie!!!!
2019-09-11 15:41:19
donekT: krzysztof-Q, Znowu epatujesz NIENAWIŚCIĄ, CHRYSTIANOFOBIĄ??? krzysztof-Q zachowaj konsekwencję i swoje wywody odnieś do swego ideowego przyjaciela, który swego czasu zamiast na informacji popartej statystyką, emocjonował się poglądami osoby potwierdzającej pewien fakt. krzysztof-Q, jesteś świadomy, iż Twój krzysztof-Q idol do dziś zachował swe watykańskie kontakty??? Do tego pobiera 500+!!! Zatem nic dziwnego, iż z Twojej krzysztof-Q bajki. krzysztof-Q TYLKO WINNY SIĘ TŁUMACZY.
2019-09-11 15:42:16
donekT: Co na to PAŃCIA??? Tym bardziej, że
2019-09-11 15:42:59
donekT: krzysztof-Q, Raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnośnie do ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy?
2019-09-11 15:47:00
donekT: PS krzysztof-Q A jak odniesiesz się per analogiam do związku Angeli Merkel z Gudrun Burwitz??? Zachowasz konsekwencję???
2019-09-11 17:15:43
krzysztof.mm: koszor - czego jak czego, ale mamony to się Giertych na polityce na pewno nie dorobi takiej, jak na pracy zawodowej - a twoja opinia, że "jest sługusem lewackich ideologii" tak pasuje do Giertycha, jak świni krawat albo określenie 'przyzwoity i uczciwy' do rządu PiS - przyznaj się, propagandówką z gadzinowej TVP się inspirowałeś?
2019-09-11 17:32:24
donekT: krzysztof-Q A czym Ty się inspirujesz??? Pańcia nie wystarcza? Naprawdę musiał się bardzo napracować, zważywszy na fakt, jakie zarzuty ciążyły i ciążą na jego klientach. Pewna sprawy trochę kosztują i procent musi być odpowiedni. Jednak i na 500+ znajdzie miejsce w kieszeni, podobnie jak dla wielu innych z Twojej krzysztof-Q bajki. A gdzie miejsce na zachowanie konsekwencji???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: