Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałkowy wieczór i wtorek (9 i 10 września 2019 roku) na szczęście w powiecie cieszyńskim były w miarę spokojne. Strażacy interweniowali kilka razy, głównie w związku z usuwaniem skutków zdarzeń drogowych (m.in. neutralizacja plamy oleju, czy też usunięcie rozbitego szkła z jezdni). Jedno wezwanie dotyczyło również pożaru, na szczęście ogień został szybko opanowany.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek (09.09.2019) o godzinie 17:48. Strażacy pojawili się w Cieszynie na ulicy Katowickiej, gdzie usuwali plamę oleju.

Kolejna interwencja to pożar śmieci na targowisku miejskim. Jednostki przy ulicy Stawowej pojawiły się o 18:43 – doszło do pożaru śmieci, zlokalizowanych obok jednego ze stoisk na targowisku miejskim. Podano jeden prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia ognia. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

We wtorek (10.09.2019) strażacy pierwszą interwencję odnotowali w Zebrzydowicach. Na ulicy Dworcowej na odcinku około 40 metrów leżało rozbite szkło. Na miejscu działał jeden zastęp z lokalnego OSP. Ratownicy usunęli zagrożenie.

W Brennej na ulicy Góreckiej ok. 8:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. 2 osoby znajdowały się pod opieką ZRM. Na miejscu pracowały wszystkie służby.

Ostatni z wtorkowych alarmów na szczęście był alarmem fałszywym. W jednym z budynków przy ulicy Cieszyńskiej w Bażanowicach wzbudziła się czujka. Na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: